1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Многу малку користен монитор MSI Optix MAG241C 24" 144Hz FreeSync 1ms VA Panel

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 8 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,608
  13,868
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам практичн нов монитор MSi Optix MAG241C 24" Full HD 144Hz 1ms FreeSync VA Curved 1500R. Kупен e во Октомври 2019, користен еден месец по неколку часа дневно, без никакви визуелни оштетувања и без мртви/заглавени пиксели. Гаранција преостаната уште 33 месеци.

  Monitor - Curved Gaming Monitor - MAG241C | MSI Global

  20200108_142554.jpg

  Цена: 10000 денари
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 8 Јануари 2020
  На Lazarko, GGTT1, dejan_str и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,608
  13,868
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,608
  13,868
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Не се разбирам во гамут, ниту во RGB, ама за DоТА сo GTX 1070 ептен ми легна.
   
  gocetan, dejan_str и на dimi3ja им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,608
  13,868
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...