Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

MMORPG online games

Статус
Затворена за нови мислења.

RaizoMugen

Intern
17 април 2007
103
1
Abe znam deka WOW e malku skapicko za igranje ama verujte nema igra so moze da mu se doblizi koga e vo prasanje MMORPG .. ako imate nekoj drugar so igra probajte edno nedela dve ke vidite so vi zboram ...

Inace da igram WOW :D
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
DahakaMKD nick од брат ми на silkroad.
За WOW, најиграна ама не најдобра игра. За 2006 прогласена за најдобра MMORPG и најдобар Engine беше Guild Wars.
 

Messiah

Intern
28 април 2007
19
0
WoW

Ja totalno se slozuvam so Raizo. WoW ke bide dolgo vreme top na listata. Pa ja ne veruvam ni guild wars ni nekoja druga igra ke ja simne od top.

I ja igram WoW
 

GokoMKD

Intern
14 април 2007
39
0
A Guild Wars se plakja , zasto probav da ja pustam i mi barase nesto nekoj aktivation code i bataliv. Aj ako imate poveke info kazete mi . a Inace WOW ne e interesno na piratski serveri , ako mu se igra na nekoj treba da si plakja :))
 

RaizoMugen

Intern
17 април 2007
103
1
Vidi guils wars e ok igra ama koga ke ja sporedis so WOW ( a predhodno si podkovan so nakavo znaenje za mmorpg ) ke svatis deka prvo navedenata igra e mentalna glupost koaj ima samo dobar PVP moment koj zdosaduva posle kradko vreme ... I kako sto kazamv WOW e skapicka igra no skapite raboti se sekogas dobri ( Ferrari , Lamborgini , AlienWare , Lacoste , wow , Sean john , i da dobra zenska )
 

rene

Intern
19 јули 2007
45
0
guild wars e fantazija vo sporedba so wow.
p.s. mozi lugeto so ja igraat i tie kompetentnite za igri(so ja proglasija za najdobra)se katastrofa???
da ne ima nekoj na guld wars?
 

RaizoMugen

Intern
17 април 2007
103
1
guild wars e fantazija vo sporedba so wow.
p.s. mozi lugeto so ja igraat i tie kompetentnite za igri(so ja proglasija za najdobra)se katastrofa???
da ne ima nekoj na guld wars?

Prvo neznam so sakas da kazes .... drugo WOW i GW od lugeto sto se kompetentni se skoro isto proglaseni ( oceneti ) samo sto wow e malku po kompletna vo odnos na NAJDOBAR PVE i ne tolku sovrsen PVP sistem ....
Ako si igral vo zivotot Wow i komentiras vakvi besmislici mozam i da te svatam vkus si e vkus , ali ako ne si igral nikad i samo si gleal kako so praat 90 % od lugeto so kao ja "mrzat" wow onda neznam kako da ti pomognam ....


P.S koj si be ti PsyShadow so baras luge od MO ??? :p
 

rene

Intern
19 јули 2007
45
0
so znam raizo mugen....bev i gledav(a odi i ti vidi) na mmorpg.com primer..ima i drugi.nema so da mi pomagas ti mene..si znam jas kako e.i NIKAD a ne nikogas..ne sum ja igral wow ;)zato so ne mi se plaka mesecno ne znam kolku za da igram..a na piratski serveri ti e bezveza..ne e to TO da recam.
 

RaizoMugen

Intern
17 април 2007
103
1
so znam raizo mugen....bev i gledav(a odi i ti vidi) na mmorpg.com primer..ima i drugi.nema so da mi pomagas ti mene..si znam jas kako e.i NIKAD a ne nikogas..ne sum ja igral wow ;)zato so ne mi se plaka mesecno ne znam kolku za da igram..a na piratski serveri ti e bezveza..ne e to TO da recam.

mmorpg.com e prepoln od luge sto ne sakaat da plakjaat za wow , u stvari neznam so znaci toa ne sakam ili imam ili nemam pari da plakjam tolku e prosto a GW koga podobro ke razmislam stvarno ne moze da se sporedi so WOWOWOWOWOWOWOWOWOWO :D
 

rene

Intern
19 јули 2007
45
0
e ok raizo..aj najdi nekoja strana so e objektivna pa isprati link da vidime.
inaku ako ti velis taka-taka e..i neka bidi taka.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Пред некој ден случајно налетав на една mmorpg игра и тоа бесплатна, прво си викам бесплатна сигурно е некоја глупост, ама после гледам клиентот на играта за спуштање тежи некаде 400 мегабајти и си викам може не е толкава глупост играва. Па го спуштив клиентот ја инсталирав играта се регистрирав креирав лик (се тоа многу едноставно и брзо) и ја почнав играта. Играта е направена во стил на јапонските цртани филмови и изгледа детски, но сепак би ви препорачал да ја пробате ако ништо ќе отепате дел од слободното време. Јас имам прилично строг критериум за игри но од 1 до 10 би и дал една солидна 5-ка. На страната имате уште неколку бесплатни игри од сличен тип но со различна тематика, ако сте заинтересирани клик тука
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.131
Мислења
975.245
Членови
35.440
Најнов член
Tr.Krstev
На врв Дно