• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

MMBgMonitor.exe -Aplication Error

  • Ја почнал/а темата
  • #1

samoil

Intern
1 мај 2007
53
0
Ми се успори компјутерот неверојатно, и ми покажува следниве ерори:

FATAL ERROR

We are very sorry, but the internal error occured.Pelase re-install the program to fix this problem.

ERROR - CODE: 1/-3/9000
See Doc #5305

.....................................................................................................

MMBgMonitor.exe -Aplication Error

The instruction at "0x00000000" referenced memory at "0x00000000". The memory could not be "read"
Click OK to terminate this program.

Кажете ми некое решение, што да му правам???
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Прво што ми паѓа на памет е да го реинсталираш компјутерот. Почекај да видеш и другите што мислат
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Самоил и мене вака ми правеше.Мислам, дека нема друг спас освен реинсталирање на виндовсот или др ос.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Го реинсталирав windows-от, и пак истото, нема подобрување...
A колку партиции имаш на компјутерот зошто ако си ја форматирал само едната партиција, а програмата ти е на друга тогаш џабе си го направил тоа.
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Па преинсталирај го Windows-от каде што ти е на дискот а другиот диск десен клик па Format...
 

pipo

Intern
10 април 2007
104
1
Па преинсталирај го Windows-от каде што ти е на дискот а другиот диск десен клик па Format...
хаха, форматирај се комплет убав совет му даовте, недај боже мене 160кава да ми отиде. пробај бачко преку safe mode влези и напрај анинстал на нерото, ако ова не го реши проблемот повторно влези во сејф мод и префрли све што ти е битно на др партиција па комплетен формат на c:/ ај пиши шо си напраил
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

samoil

Intern
1 мај 2007
53
0
хаха, форматирај се комплет убав совет му даовте, недај боже мене 160кава да ми отиде. пробај бачко преку safe mode влези и напрај анинстал на нерото, ако ова не го реши проблемот повторно влези во сејф мод и префрли све што ти е битно на др партиција па комплетен формат на c:/ ај пиши шо си напраил

Не можам преку safe mode да го избришам нерото...Почнав да го форматирам..
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Abe ke vlezes vo safe mode, ke go baras MMBgMonitor.exe i ke go izbrises. Na toj nacin pri palenjeto na windowsot nema da ti se upali toj program i ke mozes da go izbrises neroto. Nego gledam deka sum zakasnil malce so postov, izvini ama format ne e edinstvenoto resenie!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #16

samoil

Intern
1 мај 2007
53
0
Abe ke vlezes vo safe mode, ke go baras MMBgMonitor.exe i ke go izbrises. Na toj nacin pri palenjeto na windowsot nema da ti se upali toj program i ke mozes da go izbrises neroto. Nego gledam deka sum zakasnil malce so postov, izvini ama format ne e edinstvenoto resenie!
Готово, отиде, него сега ова ми се појавува:???????????????????????????????????????????????
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
И кога пак ќе инсталираш nero, nero scout не го инсталирај тој го прави проблемот ионака е глупа и непотребна апликација, а за другиот проблем StenmarC е во право инсталирај ги драјверите и ќе се реши проблемот.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #19

samoil

Intern
1 мај 2007
53
0
Да, да, средив, дечки фала ви многу на сите за помошта...:bravo::bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,857
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно