• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Млад и стар бик

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,018
www.iwmnetwork.com
Човек за кој имам неверојатна почит денес при еден разговор ми го кажа следното, па сакав да го споделам со Вас:

Оргинал кажано:so here's a story: a young bull and an old bull are grazing on the ravine when the young bull, seeing some cows down the ravine jumped with excitement and said to the old bull: "hey pops, let's run down there and fuck us some cows" at which point the old bull looked down towards the cows and replied: "son, let's walk down there and fuck them all."

За оние кои имаат проблеми со англиски:
млад и стар бик пасат трева на полјана и во еден момент младиот бик здогледува неколку крави подолу од полјаната и целиот возбуден му вели на бикот: "еј старче ајде да се стрчаме долу брзо и да поебеме неколку крави", во истиот момент стариот бик погледна надолу накај кравите и одговорИ: "сине, ајде да одиме полека долу и да ги поебеме сите."


Многу поучна приказна!
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,441
1,217
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Ова изгледа важи за мене. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,674
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно