1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

MKD20 Нов Македонски Видео Гејминг Подкаст

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Source441, 1 Декември 2015.

 1. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко
  MKD20 е гејминг подкаст каде четворица гејмери седнуваат на маса и ги дискутираат актуелните новости и збиднувања во (PC) гејминг сферата - или тангент разговори во зависност од желбите и интересите на присутните. Шоуто ќе се обиде да опфати широка плејада на теми поврзани со видео игрите и пропратната технологија. Се ќе биде без скрипта со цел резултатот да биде органска дискусија.

  Првата епизода ќе се случува вечерва (01.12.2015) во 21:00 часот на http://twitch.tv/mkd20

  Дел од разговорите ќе ги содржат Star Wars Battlefront, Hard West, Star Citizen (со ингејм импресии ) и друго + по некој "giveawey" за оние кои што ќе не следаат...

  Клик "Follow" на http://twitch.tv/mkd20
  клик "Like" на https://www.facebook.com/MKd20Website/

  Поздрав...
   
  На RagingDemon, architect, prichina и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. Mr.Jack

  Mr.Jack
  Gaining Experience

  614
  344
  9 Февруари 2008
 3. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Момци, членови сте на форумов, активни-полуактивни?
  - Заборавив да допишам, средете основни технички проблеми, стрим на аудиото правите само на еден канал, левиот, десниот ви е mute. Нема везе ако ви е моно, ставете го на двата канала.
   
 4. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,613
  1,708
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Многу, многу лошо.... Изгледа ко да сте се „спремале“ нецели 3 минути т.е. ај на маса да јадеме.... море ај пушти камерата.
  Ако е за колку да се праи нешто, досадно ви е, да си стримате, што ве знам, ок. Ако сакате емисија, да ве гледаат луѓе..... ова е бедно.

  Разбирам дека се немаат средства и тие работи, ама сигурно не до волку (микрофонче, соба, кадар).

  Може малку „јако“ навлегов ама се изненадив колку неорганизирано и лошо беше ова.
   
  Последна промена: 10 Декември 2015
  На xenon му/ѝ се допаѓа ова.
 5. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  ЗВУК. СВЕТЛО. ОСТАНАТО. По овој редослед
   
 6. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,485
  1,936
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Ги има некаде видеата да ги гледаме "реприза"?
   
 7. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  916
  864
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Од мене имате поддршка. Од некаде мора да се почне.
   
 8. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко
  Да си ги знаеме грешките, но најавено беше дека ќе биде вон-студииски. А од технички аспект се надеваме дека ќе бидеме се подобри. Инаку втората епизода да, ја има на youtube.


  View: https://www.youtube.com/watch?v=4f5nqdeAK4c
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко
  Конечно се обезбедивме со солидна звучна картица и се надеваме дека звукот во наредната епизода ќе биде значително подобрен.
  Не заборавајте секој вторник во 21:00 на http://www.twitch.tv/mkd20
   
 10. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко
  На RagingDemon и architect им се допаѓа ова.
 11. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко
  Вечерва разговараме за игрите кои ни осавија најголем впечаток во 2015-та година. Доколку сакате да слушнете кои се тие и нашите индивидуални мислења за истите, следете не вечерва од 21:00 на http://www.twitch.tv/mkd20
  [​IMG]
   
 12. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко

  View: https://www.youtube.com/watch?v=mm3JfxswKPI&feature=youtu.be


  Се поздравиме со 2015-та и разговаравме на рандом теми од гејминг сферата. Доделувавме игрици и муабетивме за нашите очекувања во 2016-та!

  Не заборавајте да не следите секој вторник во 21:00ч на: http://www.twitch.tv/mkd20

  Посетете не на:

  Facebook: https://www.facebook.com/MKd20Website/
  Twitter: https://twitter.com/MKd201
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко

  View: https://www.youtube.com/watch?v=7lBk6Odjdes


  Во првата епизода од 2016-та, во топла коледарска атмосвера зборувавме за Tomb Rider, Pillars Of Eternity-The White March Part 2 и за R9 290X & GTX 970 графичките.

  Не пропуштајте не следниот вторник од 21:00ч на: http://www.twitch.tv/mkd20

  Посетете не на:

  Facebook: https://www.facebook.com/MKd20Website/
  Twitter: https://twitter.com/MKd201
  Steam: http://steamcommunity.com/groups/mkd20
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко

  View: https://www.youtube.com/watch?v=X8YUQUL386I


  Разни новости и вести + The Division, Dragon's Dogma: Dark Arisen, Fear Equation, Cities:Skyline-Snowfall, GTX 96 - Сето ова стуткано во еден час! Погледнете!

  Не заборавајте да не следите секој вторник во 21:00ч на: http://www.twitch.tv/mkd20

  Subscribe на : https://www.youtube.com/channel/UCjvQ-epyVKSPFY5g7SoKPwA

  Посетете не на:
  Facebook: https://www.facebook.com/MKd20Website/
  Twitter: https://twitter.com/MKd201
  Steam: http://steamcommunity.com/groups/mkd20
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко
  Епизода 9 и 10

  Епизода 10...


  View: https://www.youtube.com/watch?v=nYw0cOp7c5A


  Homeworld Deserts Of Kharak, The DIvision, TESO, XCOM2, BombShell и куп други новости во епизода 10 од македонскиот гејминг подкаст ‪#‎MKD20‬.

  Пропуштивте? Гледајте реприза и се гледаме следниот Вторник во 21:00ч наhttp://www.twitch.tv/mkd20


  Епизода 9...


  View: https://www.youtube.com/watch?v=oTtADdCToGA


  Епизода 9 од македонскиот гејминг подкаст ‪#‎MKD20‬ е веќе достапна! Два и пол часа посветени на MMORPG игрите кои ги очекуваме во 2016-та година.

  Се дискутираат Black Desert Online, Bless Online, Blade And Soul, Lost Ark, Lineage Eternal, WoW-Legion, EverQuest Next, Albion Online, Crowfall и Camelot Unchained.

  Не заборавајте да кликнете "share-сподели и subscribe" и посетете не на:
  https://www.youtube.com/channel/UCjvQ-epyVKSPFY5g7SoKPwA
  Twitter:https://twitter.com/MKd201
  Steam:http://steamcommunity.com/groups/mkd20
   
  На architect му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко

  View: https://www.youtube.com/watch?v=xJzJ7jjvNnI


  Епизода 11 од македонскиот гејминг подкаст ‪#‎MKD20‬ се исполни со Battalion 1944, Dark Souls 3 и Amazon Lumberyard. Се задрживме и на AMD најавата за нови процесори и кулери... За сето останато погледнете ја целата епизода!

  Не заборавајте да не следите секој вторник во 21:00ч на: http://www.twitch.tv/mkd20

  Посетете не на:

  Facebook: https://www.facebook.com/MKd20Website/
  Twitter: https://twitter.com/MKd201
  Steam: http://steamcommunity.com/groups/mkd20
   
 18. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко

  View: https://www.youtube.com/watch?v=jPneAivPCDg


  Реприза од 12-тата епизода на ‪#‎MKD20‬, гага Beta Клучеви од Black Desert Online и Paladins: Champions of The Realms + многу новости и рецензии.

  Не заборавајте да не следите секој вторник во 21:00ч на: http://www.twitch.tv/mkd20

  Посетете не на:
  Facebook: https://www.facebook.com/MKd20Website/
  Twitter: https://twitter.com/MKd201
  Steam: http://steamcommunity.com/groups/mkd20
   
 19. Source441

  Source441
  Gaining Experience

  66
  56
  17 Јануари 2013
  Машко
  После подолго време биг упдејт! MKD20 подкастот започна како вонстудииско издание пред неколку месеци, а од 03.03.2016 стана студиски гејминг подкаст.

  Сезона 01 Епизоди: 15, 16, 17 и 18


  View: https://www.youtube.com/watch?v=bdY1tsYuNKQ  View: https://www.youtube.com/watch?v=pHMVzt6ZLwY  View: https://www.youtube.com/watch?v=_DP2S3qj53k  View: https://www.youtube.com/watch?v=Au1oGbtctu4


  Ново Paladins:Champions Of The Realm CBT 19...


  View: https://www.youtube.com/watch?v=v8cQdMI1MaM&list=PLKeAt3abEiK-hmqJ5NtjdtUstYnyccHy-&index=2


  https://www.youtube.com/watch?v=sh14JPH0uN4&list=PLKeAt3abEiK-hmqJ5NtjdtUstYnyccHy-&index=1

  Wildstar стрим со Binetic

  https://www.youtube.com/watch?v=cYkD280lx6w

  https://www.youtube.com/watch?v=W4zkHMlWFks


  MKD20 Тизер и Најавна Шпица

  https://www.youtube.com/watch?v=nzZZ-YIoplc

  https://www.youtube.com/watch?v=xGAyxJDmh2E


  Корисни Линкови:

  https://www.facebook.com/MKd20Website/

  https://twitter.com/MKd201

  http://steamcommunity.com/groups/mkd20

  Огромно Благодарам до целиот тим на IT.MK за редовното прикажување на репризите од MKD20 подкастот и за целата подршка која ни ја дава!
   
  Последна промена: 3 Април 2016
Слични теми
 1. X - MaCeDoNiAn
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,839
 2. prichina
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,501
 3. Petar.Ubk
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  1,875
 4. NecrotoX
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  400
 5. Source441
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  4,939
Вчитување...

Сподели

Вчитување...