• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

MKD NET

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1.550
52
www.it.com.mk
Ако е 'обичен' хтмл темплејт пред да го аплоадираш едитирај го локално (на твој компјутер).
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.479
1.300
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Dreamweaver, Aptana Studio, Front Page, notepad....
Имаш едно чудо графички и текстуални едитори.
Ама според прашањава што ги поставуваш, претходно ќе ти треба да седнеш неколку недели/месеци да научиш веб дизајн, за да можеш да направиш нешто.
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
Да се гледа немаш никаквво познавање околу ова, така да може овде и 100 страни да ти помагаме и пак да не успееш да направиш ниедна страна.

Затоа, ако сакаш до се чепкаш со веб дизајн поднаучи нешто барем основно.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Убаво ти кажаат,земи прво научи основно нешто па тогаш едитирај и прави веб страни.Темплејти можеш да отвараш со нотепад,ако знаеш да кодираш,а ако знаеше да кодираш ке знаеше како да ги отвориш,а исто така можеш да ги едитираш и со Dreamweaver.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.297
Мислења
892.123
Членови
31.475
Огласи
17
Најнов член
DAVID BOMBATA
На врв Дно