Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

MKD Elite

Статус
Затворена за нови мислења.

Pauc

Intern
10 април 2007
15
0
Najnapred cestitki za forumot.
Za forumot ja licno doznav citajki go spisanieto "ENTER" . Vo tekstot sto go procitav forumot kako i idejata za forumot bea mnogu pogresno predstaveni.

Конечно и македонскиот сајбер простор го доби она што многумина ИТ професионалци, ентузијасти или само корисници, го очекуваа.... Местото наречено it.com.mk
Prvo bi sakal da kazam deka ova ne e bas prvoto takvo mesto zatoa sto mnogu odamna postoi forum posveten na IT - MKD Cyber Elite forumot www.mkd.elitenetwork.org - Nedostatocite vo MKDCE forumot se toa sto forumot se hostiran na free hosting ( forumer11.com ), toa sto administratorite na toj forum mozebi nemaat dovolno sredstva i uslovi za razvoj na eden vakov forum kako sto e it.com.mk koj ima daleku pogolema perspektiva od MKDCE isto taka mozebi i marketingot za MKDCE forumo ne e dovolen za da ima pogolema posetenost. Kako i da e celta i na dvata foruma i slicna - razmena na mislenja, prasuvanje, odgovaranje, pomos, noviteti, informacii i toa se od IT.

Ова е само почеток кон градење на нешто многу поголемо и во секој случај, единствено на овие наши простори...
Kako sto mozete i samite da vidite Goce Postolovski od Enter ne e dovolno zapoznat ili mozebi celta mu bila samo kolku da se napise nesto kako recenzija i najava za it.com.mk

Se nadevam deka site me razbirate sto mi e celta... - mnogu e pobitna idejata odosto samata realizacija na istata.

Da ne ispadne deka sum protiv it.com.mk forumot :)
Jas celosno go poddrzuvam ovaj forum i bi pomognal vo pravilen razvoj na forumot... se so cel sto poveke da se razviva cyber kulturata vo Makedonija i sto poveke Makedoncite da se educiraat i interesiraat za IT.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
Najnapred cestitki za forumot.
Za forumot ja licno doznav citajki go spisanieto "ENTER" . Vo tekstot sto go procitav forumot kako i idejata za forumot bea mnogu pogresno predstaveni.


Prvo bi sakal da kazam deka ova ne e bas prvoto takvo mesto zatoa sto mnogu odamna postoi forum posveten na IT - MKD Cyber Elite forumot - Nedostatocite vo MKDCE forumot se toa sto forumot se hostiran na free hosting ( forumer11.com ), toa sto administratorite na toj forum mozebi nemaat dovolno sredstva i uslovi za razvoj na eden vakov forum kako sto e it.com.mk koj ima daleku pogolema perspektiva od MKDCE isto taka mozebi i marketingot za MKDCE forumo ne e dovolen za da ima pogolema posetenost. Kako i da e celta i na dvata foruma i slicna - razmena na mislenja, prasuvanje, odgovaranje, pomos, noviteti, informacii i toa se od IT.


Kako sto mozete i samite da vidite Goce Postolovski od Enter ne e dovolno zapoznat ili mozebi celta mu bila samo kolku da se napise nesto kako recenzija i najava za it.com.mk

Se nadevam deka site me razbirate sto mi e celta... - mnogu e pobitna idejata odosto samata realizacija na istata.

Da ne ispadne deka sum protiv it.com.mk forumot :)
Jas celosno go poddrzuvam ovaj forum i bi pomognal vo pravilen razvoj na forumot... se so cel sto poveke da se razviva cyber kulturata vo Makedonija i sto poveke Makedoncite da se educiraat i interesiraat za IT.

За жал Pauc не ти ги сфаќам аргументите, доколку може да ги наречеме и аргументи. Гоце Постоловски од Ентер е добро запознаен со целата ситуација и напишаното е точно.

Твојот пост од моја страна е сфатен како реклама за Macedonian Cyber Elite, доколку грешам исправете ме. Доколку не, за жал ќе мора да го избришеме или модифицираме твојот пост.

Ова е прва соработка на ваков план помеѓу двете(едно е-списание) списанија во Македонија, и вакво нешто до сега немало во Македонија. Нашите планови не запираат само на форумот, туку напротив, допрва почнуваат.

Ги покануваам сите поддржувачи на ИТ во Македонија со заеднички сили да успееме.

П.С. Не ме сфаќај погрешно што реков дека твојот пост може да биде избришан или модифициран, но овој форум си има свои правила и стандарди и тежнееме да ги задржиме.

Во секој случај, добредојде на форумов, се надевам ќе уживаш во престојот.
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1.550
52
www.it.com.mk
Kako shto i sam reche... zaedno da izgradime edno ili mozhebi i 2 foruma za da se zgolemat izvorite za IT znaenje vo Makedonija. Blagodaram za poddrshkata.

Stefan.
 

Pauc

Intern
10 април 2007
15
0
За жал Pauc не ти ги сфаќам аргументите, доколку може да ги наречеме и аргументи. Гоце Постоловски од Ентер е добро запознаен со целата ситуација и напишаното е точно.

Твојот пост од моја страна е сфатен како реклама за Macedonian Cyber Elite, доколку грешам исправете ме. Доколку не, за жал ќе мора да го избришеме или модифицираме твојот пост.

Ова е прва соработка на ваков план помеѓу двете(едно е-списание) списанија во Македонија, и вакво нешто до сега немало во Македонија. Нашите планови не запираат само на форумот, туку напротив, допрва почнуваат.

Ги покануваам сите поддржувачи на ИТ во Македонија со заеднички сили да успееме.

П.С. Не ме сфаќај погрешно што реков дека твојот пост може да биде избришан или модифициран, но овој форум си има свои правила и стандарди и тежнееме да ги задржиме.

Во секој случај, добредојде на форумов, се надевам ќе уживаш во престојот.Не не вие погрешно сте ме разбрале. Не ни помислив на некаква реклама затоа што навистина МКД Елите форумот има многу недостатоци (бесплатен хостинг, ниско ниво на маркетинг...) и јас сум свесен за тоа само сакав да кажам дека не е овај форум единствениот како што е објаснето во ЕНТЕРи дека идејата постои и порано на други места :). ОК јас немам ништо против, напротив целосно го поддржувам овај форум и кои било други идеи, планови, проекти, настани... поврзани со развојот на Сајбер Културата и Е-Едукацијата во Македонија.
Доколку сметате дека треба било како да го модифицирата или избришете овај пост или оваа тема тоа е потполно ваше право и јас немам ништо против...
Поздрав.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
Ок... мое искрено извинување, погрешно сум ти ја сфатил намерата. Та луѓе сме, неразбирливи сме :))))

Во меѓувреме налетав на пост кој си го направил сега на MCE форумот:
"Definitivno nisto od nasiot forum! Zosto???
Eve zosto proverete samite www.it.com.mk
I Obavezno komentirajte na ovaj moj post
http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=144
Se nadevam i vie kako i mene ke go poddrzite it.com.mk "

Официјално во името на сите администратори Ве покануваме да ги насочите Вашите сили кон подобрување на Македонското сајбер небо... доколку мислите дека тоа можете да го направите со Вашиот форум, ја имате мојата поддршка, ќе соработуваме. Доколку сакате да ни помогнете, тука сме и отворени сме за Вас, приклучете се на овој форум - активни и добри членови секогаш ќе фалат!

Треба да сфатиме сите дека само заедно може да успееме во работите.

Извини уште еднаш за мојот може да се рече и груб коментар, ама не те разбрав најубаво, нема ништо да биде модифицирано или бришено.

Кој и да е начинот на кој луѓето од MCE форумот ќе го поддржуваат македонското сајбер небо, тука сме и Ве поддржуваме. 

Pauc

Intern
10 април 2007
15
0
ОК Ви Благодарам на разбирањето и на поддршката пред се.
Исто така се надевам на голем успех и добри резултати од овој форум и се разбира дека ова нема да биде последно (Како што и Вие самите рековте) - ова е само еден нов почеток и навестување за идните планови и идеи со кои што би се поддржал развојт на Сајбер Културата и Е-Едукацијата во Македонија.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Најпрвин, добредојде на форумов ;)

Како што и самиот си кажал во твојот пост, најверојатно поради недостаток на маркетинг вашиот ИТ форум не бил познат на македонските простори. Па од тука, (зборувам конкретно за мене) мислев дека овој е првиот македонски ИТ форум.
Кон************************енција е добра работа од скоро секој аспект. Постоењето на повеќе македонски форуми само го зголемува квалитетот на истите и од тука не гледам причина за прекинување со било какви активности на тоа поле.
"Definitivno nisto od nasiot forum!" - Неможе да се има успех во нешто ако однапред се ставаш во ситуација на губитник.

Го ценам тоа што си се зачленил на форумов и што не информираше во врска со ова, ама навистина, секаде во светов рекламирање (доволно е јавно истакнување на линк до него) на друг форум со слични или исти содржини се смета за спам. Едноставно не е етички.
Во секој случај, овој форум е доволно толерантен и се надевам дека недоразбирањата (ако воопшто ги имало) се надминати :)
 

Pauc

Intern
10 април 2007
15
0
"Definitivno nisto od nasiot forum!" - Неможе да се има успех во нешто ако однапред се ставаш во ситуација на губитник.
Нема потреба да се сметам јас за губитник или да се ставам во такава ситуација затоа што немам ништо ни изгубено :)

Го ценам тоа што си се зачленил на форумов и што не информираше во врска со ова, ама навистина, секаде во светов рекламирање (доволно е јавно истакнување на линк до него) на друг форум со слични или исти содржини се смета за спам. Едноставно не е етички.

Еве "Официјално" "Јавно" се извинувам поради рекламата за што ни на крај памет не помислив на ЕТИКАТА :) . Како и да е се надевам дека ова е веке надминато.

--------------------------------------------------------------------------

Цитат:
Првично испратено од Pauc Види мислење
Od Makedonija
Kicevo
Дино ми е брат :) А ти си кој ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.827
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно