.мк веб дизајни

Дискусија во форумот 'Дизајн и графика' започната од D, 30 Август 2017.

Тагови:
  1. D

D Администратор

3,079
    1,140
    31 Март 2007
    Започнуваме една нова тема... .мк веб дизајни.

Критериуми за постирање во темава:
    1. се постираат сајтови кои задоволуваат основни веб дизајн концепти (grid систем, респонзивен или со мобилна верзија, солидно искористни бои, добра навигација...)
    2. ако е ваш проектот, потенцирајте го тоа, нема што да криете. споделете нешто плус инфо ако иамте...
    3. секој има право на свое мислење, така да ако некој сајт на некој (не) му се допаѓа а на вас обратно, deal with it, не се расправајте него прифатете туѓо мислење.

Лет д фан бигин. :)

Последна промена: 31 Август 2017
    loris, skullmonkey, artweb и на уште 1 им се допаѓа ова.
  2. D

D Администратор

3,079
    1,140
    31 Март 2007
    Еве да постирам и прв пост, да се пофалиме :)

www.naTerapija.mk
    - сајт за нова македонска ТВ серија

Покрај еден куп сработени проекти низ годиниве, сајтов посебно ми прави кеф бидејќи има една нешто што многу бизниси и сајтови го изоставуваат - приказна. Секако, полесно е да се создаде приказна за ТВ проект отколку за бизнис, но жално е колку бизнисите не се ни трудат. :)

Го има и овде кој сака да го гласа: inTreatment Macedonia - Awwwards Nominee

disclaimer: сајтот е изработен од GlitchAgency.com, фирма ќерка на IWM Network.

Последна промена: 30 Август 2017
    На Информатичарче, Sukhoi, dimsa и уште 8 други им се допаѓа ова.
  3. skullmonkey

skullmonkey Модератор

3,025
    2,154
    25 Април 2007
    Машко
    Актер
    Screenshot-2017-8-30 Дома - Македонски Народен Театар.png

Дома - Македонски Народен Театар - веб страна на Македонскиот Народен Театар

Посебно ми е драг затоа што ги и врзува двете мои пасии. Изглда прилично стегнато и добро (нормално, тоа го прават добрите фотки и плакатите).
    Посебно сум задоволен од under the hood способностите кои ги има за вработените. Известување за нов репертоар, промени, мејлинг листа по сектори, итн итн...

Техникалии:
    Година: 2016та
    Платформа: Joomla 3.x
    Дизајн и развивање: Јас

Се разбира и овој сајт пати од иста болест од која патат сите сајтови со променлива содржина односно предавањето на клиентот кој потоа го унаказува. За овој среќа што сум јас тука цело време па одам по нив и средувам :)

Хедерот беше менуван отпосле по барање на “клиентот“, затоа е вон концептот.

На artweb, Информатичарче, macedoniac123 и уште 8 други им се допаѓа ова.
  4. Fatal1ty_

Fatal1ty_ Großmeister

19,921
    19,203
    28 Февруари 2008
    Машко
    Experienced Web Developer
    Untitled.jpg

City Optics Веб страна за оптика

1. Година на производство 2017
    2. Базирано на сопствен CMS
    3. Развиено од мене

Да не го отворев да постирам слика немаше да приметам дека тешко се load-ира... нешто заебале морам да го средам ;)

На artweb, Информатичарче, D и уште 3 други им се допаѓа ова.
  5. TylerMkD

TylerMkD Активен гик

1,334
    1,842
    7 ноември 2014
    Машко
    Дечки, без навреда, ама да ставате сами ваши сајтови во „Добри .мк веб-дизајни“ е...

Ако поентава на темава е објективност (а не трупање на сајтови кои можеби не го заслужуваат местово на темата), тогаш треба да стои правило дека сопствен сајт не може да се постави тука. Инаку, темава е мртва уште пред да ја отвори D...

artweb, boriseto, DrMTR и на уште 1 им се допаѓа ова.
  6. D

D Администратор

3,079
    1,140
    31 Март 2007
    Ок, од насловот е тргнат "Добри" за да не ја тупиме... така да решен е проблемот. Поголем дел од луѓето тука работат во веб индустријата, па нема ништо да споделат свои проекти. Плс stay on topic.

На Информатичарче и TylerMkD им се допаѓа ова.
  7. HardCorec

HardCorec Sensei

2,171
    2,718
    4 ноември 2013
    Машко
    Ако мислиш дека некој сајт е лошо изработен треба да посочиш и да поделиш совет за членот да се поправи, без разлика дали тој член (кој го изработил тој сајт) тврди дека е добар или брзо отварал, или неговиот сајт го ставил во Добри, Одлични веб страни (ако утврдиш грешка, помогни, затоа е форум).

Темава си е на место и мислам дека ке им помогне многу на членовите кој што се во оваа област.

Последна промена: 31 Август 2017
    На Информатичарче и spiritBreaker им се допаѓа ова.
  8. imperial

imperial V.I.P

1,331
    1,898
    12 Август 2009
    Машко
    Супер изгледа поради фотографиите, сеуште е празен па има време за коментари.

360 е супер. Не сум робот е на бугарски или руски.
    Штета ако не се одржува.

Она со брендовите најдоле е за да ослепиш па да им станеш клиент или?

Генерално има напредок во мк страниците.. само уште повеќе на детали да се внимава, и да не личат сите една на друга.

На artweb и skullmonkey им се допаѓа ова.
Слични теми
  1. Fiasco
    Одговори:
    18
    Прегледи:
    2,335
Вчитување...

Сподели