• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

.мк веб дизајни

  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,274
1,919
www.iwmnetwork.com
Започнуваме една нова тема... .мк веб дизајни.

Критериуми за постирање во темава:
1. се постираат сајтови кои задоволуваат основни веб дизајн концепти (grid систем, респонзивен или со мобилна верзија, солидно искористни бои, добра навигација...)
2. ако е ваш проектот, потенцирајте го тоа, нема што да криете. споделете нешто плус инфо ако иамте...
3. секој има право на свое мислење, така да ако некој сајт на некој (не) му се допаѓа а на вас обратно, deal with it, не се расправајте него прифатете туѓо мислење.

Лет д фан бигин. :)
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #2

D

Администратор
31 март 2007
3,274
1,919
www.iwmnetwork.com
Еве да постирам и прв пост, да се пофалиме :)


www.naTerapija.mk
- сајт за нова македонска ТВ серија

Покрај еден куп сработени проекти низ годиниве, сајтов посебно ми прави кеф бидејќи има една нешто што многу бизниси и сајтови го изоставуваат - приказна. Секако, полесно е да се создаде приказна за ТВ проект отколку за бизнис, но жално е колку бизнисите не се ни трудат. :)

Го има и овде кој сака да го гласа: inTreatment Macedonia - Awwwards Nominee

disclaimer: сајтот е изработен од GlitchAgency.com, фирма ќерка на IWM Network.
 
Последна промена:

skullmonkey

Unstoppable
25 април 2007
4,212
3,216
Скопје
www.gorast.com
Screenshot-2017-8-30 Дома - Македонски Народен Театар.png

Дома - Македонски Народен Театар - веб страна на Македонскиот Народен Театар

Посебно ми е драг затоа што ги и врзува двете мои пасии. Изглда прилично стегнато и добро (нормално, тоа го прават добрите фотки и плакатите).
Посебно сум задоволен од under the hood способностите кои ги има за вработените. Известување за нов репертоар, промени, мејлинг листа по сектори, итн итн...

Техникалии:
Година: 2016та
Платформа: Joomla 3.x
Дизајн и развивање: Јас

Се разбира и овој сајт пати од иста болест од која патат сите сајтови со променлива содржина односно предавањето на клиентот кој потоа го унаказува. За овој среќа што сум јас тука цело време па одам по нив и средувам :)

Хедерот беше менуван отпосле по барање на “клиентот“, затоа е вон концептот.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,119
27,384
kalco.ru
Untitled.jpg

City Optics Веб страна за оптика

1. Година на производство 2017
2. Базирано на сопствен CMS
3. Развиено од мене

Да не го отворев да постирам слика немаше да приметам дека тешко се load-ира... нешто заебале морам да го средам ;)
 

TylerMkD

Unstoppable
7 ноември 2014
2,332
3,757
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Sapphire RX 470X Nitro+ 8GB
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Дечки, без навреда, ама да ставате сами ваши сајтови во „Добри .мк веб-дизајни“ е...

Ако поентава на темава е објективност (а не трупање на сајтови кои можеби не го заслужуваат местово на темата), тогаш треба да стои правило дека сопствен сајт не може да се постави тука. Инаку, темава е мртва уште пред да ја отвори D...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

D

Администратор
31 март 2007
3,274
1,919
www.iwmnetwork.com
Дечки, без навреда, ама да ставате сами ваши сајтови во „Добри .мк веб-дизајни“ е...

Ако поентава на темава е објективност (а не трупање на сајтови кои можеби не го заслужуваат местово на темата), тогаш треба да стои правило дека сопствен сајт не може да се постави тука. Инаку, темава е мртва уште пред да ја отвори D...
Ок, од насловот е тргнат "Добри" за да не ја тупиме... така да решен е проблемот. Поголем дел од луѓето тука работат во веб индустријата, па нема ништо да споделат свои проекти. Плс stay on topic.
 

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,340
4,768
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Дечки, без навреда, ама да ставате сами ваши сајтови во „Добри .мк веб-дизајни“ е...

Ако поентава на темава е објективност (а не трупање на сајтови кои можеби не го заслужуваат местово на темата), тогаш треба да стои правило дека сопствен сајт не може да се постави тука. Инаку, темава е мртва уште пред да ја отвори D...
Ако мислиш дека некој сајт е лошо изработен треба да посочиш и да поделиш совет за членот да се поправи, без разлика дали тој член (кој го изработил тој сајт) тврди дека е добар или брзо отварал, или неговиот сајт го ставил во Добри, Одлични веб страни (ако утврдиш грешка, помогни, затоа е форум).

Темава си е на место и мислам дека ке им помогне многу на членовите кој што се во оваа област.
 
Последна промена:

imperial

V.I.P
12 август 2009
1,411
2,036
Скопје
www.rop.mk
Еве да постирам и прв пост, да се пофалиме :)
www.naTerapija.mk
- сајт за нова македонска ТВ серија
Супер изгледа поради фотографиите, сеуште е празен па има време за коментари.

360 е супер. Не сум робот е на бугарски или руски.
Штета ако не се одржува.

Она со брендовите најдоле е за да ослепиш па да им станеш клиент или?

Генерално има напредок во мк страниците.. само уште повеќе на детали да се внимава, и да не личат сите една на друга.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,569
Мислења
820,662
Членови
28,227
Најнов член
Ivan G
На врв Дно