1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

МК канали на Андроид Тв Бокс?

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од JensenInterceptor, 2 Мај 2019.

Тагови:
 1. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  568
  218
  28 ноември 2015
  Машко
  Инсталирав она WebMax TV апликацијата за Андроид на Те Мобил, ама само сив екран покажува.

  Дали знаете некоја друга апликација за Андроид на која ќе можам да гледам МК канали?

  Или може да се гледаат само на обична антена?
   
 2. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,042
  1,160
  11 Март 2011
  Не ти треба апликација

  Vip WebTV Live

  Инаку Web Max TV не е повеќе достапен, ребрендирам е во Мах TV Go и мора да си корисник на некој пакет од Телеком и да имаш акаунт за да се најавиш и гледаш
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 3. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  568
  218
  28 ноември 2015
  Машко
  Не сакам услуги од Вип. Сакам да фаќам домашни канали на мојот Андроид ТВ бокс. Имам телевизор и на него ќе се гледа.
   
 4. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,042
  1,160
  11 Март 2011
  ТВ боксот нема тјунер, web или апликација, нешто ќе треба да го опслужува, освен ако не е СЕТ топ бокс со тјунер, но колку што знам тие пак не се на андроид.
   
  На JensenInterceptor му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,214
  3,326
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Влези во обичниот пребарувач , можеш и на гугл хром и на овој линк иди - Makedonski TV kanali - и гледај си која сакаш тв.
   
  На gego и JensenInterceptor им се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  9,525
  9,208
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Pane24
  Овие се гледат ли надвор од МК?
   
 7. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,214
  3,326
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Da , gi gledav od slovacka.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  9,525
  9,208
  24 Јуни 2009
  Машко
  Фала, а овие што одат преку webtv.vip.mk не се гледат во странство?
   
 9. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,214
  3,326
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Imam probano preku niv ali kazuva deka e blokirano ili pak ne dava voopsto slika.
   
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,108
  4,389
  4 ноември 2013
  Машко
  Ке си дигните VPN до MK и се ке биде топ :)
  (кога ке ви треба VPN до МК ке ми пишите и ке средиме работа)
   
  The Geek Boy, gego, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,393
  956
  8 Декември 2009
  Само коди и livetvserbia. Во секцијата македонија, ги имате сите канали.
   
  gego, JensenInterceptor, FLEGMA и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...