• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

.mk домени

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Kolku e razvien biznisot vo Makedonija so pre-prodazhba na .mk domaini?
Koja e najvisokata suma dostignata za prodaden domain vo MK?
 

misemkd

Intern
4 јуни 2007
3
0
.mk Domain

Za .mk domain treba da se registriras vo MarNet, edinstven nacin da dobies .mk domain e samo so baranje preku registrirana firma vo MarNet.


Pozdrav
 

jpetrov

Intern
19 мај 2007
136
0
и да и не. теоретски е first come first served. но практично ако е бренд тешко ќе го добиеш. На времето било поинако но сега е така.

Инаку јас можам да организирам продажба на .мк преку кредитна но никогаш не сум мислел дека за тоа би имало голем интерес.
 

Dare

Intern
8 април 2007
141
2
за жал бизнисот со domains не е толку развиен во Македонија :)
додека во странство се прават огромни пари од ова.
 

drown

Master
8 март 2007
1,453
199
Куманово
iwmnetwork.com
за жал бизнисот со domains не е толку развиен во Македонија :)
додека во странство се прават огромни пари од ова.
И нема да биде се додека македонските фирми не се заинтересираат за веб промоција.
 

jpetrov

Intern
19 мај 2007
136
0
бизнисот со домени во мк нема да може да се развие додека не се разреши владеењето со домените на државно ниво.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,543
Мислења
859,055
Членови
29,942
Најнов член
taurusmk
На врв Дно