• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мислење за таблет

  • Ја почнал/а темата
  • #1

r[1]ba*

Intern
25 август 2015
3
7
Форумџии би ве замолил за мислење,совет за овој таблет Tablet PC Firefly B1300, дали вреди да се земе го има во Anhoch http://www.anhoch.com/product/37904...a-core-20-ghz1gb32gb-ssd101-ipsbthdmi2xcama44.

* Screen: 10,1” 1024*600 IPS Capactive Touch screen
* CPU: Octa-Core Allwinner A83T, ARM Cortex A7 up to 2.0 GHz
* GPU: PowerVR SGX544MP
* 1GB DDR3 RAM
* 32GB iNAND Flash SSD
* Included GooglePlay and Google services
* Micro USB port
* Mini HDMI Port 1.4
* Built-in front 0.3MP and back 2.0MP Camera with microphone
* MicroSD/MicroSDHC card reader for storage expansion
* Networking: WiFi 802.11b/g/n
* Bluetooth
* Battery
* Android OS 4.4.4 KitKat


Таблетов би се користел претежно за Facebook, некои игрици од Facebook,YouTube, значи ништо посебно.Едноставно дали вреди да се земе за такво нешто
 

Mar tiN

Gaining Experience
2 јануари 2014
587
376
Mar tiN's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 / Cooler Master Hyper 103
Motherboard
ASUS B85M-K
Storage
WD - 3 TB
PSU
Cooler Master B500 ver.2
RAM
Kingston 8GB 1600MHz DDR3
Video card
ASUS STRIX GTX™ 950 Gaming 2 GB
Case
Cooler Master K350
Mouse
ASUS W3000
Keyboard
ASUS W3000
Audio
Vivax HT100 5.1
Monitor
Samsung SyncMaster 2032BW
OS
Windows 10 Pro x64
Ако цената ти е ограничена до 6000 , поарно намали 2 инча и купи си некој бренд таблет , не мора да е 10" ,земи 8" samsung ,acer .
edit : Предлог - http://setec.mk/Laptops/Tablets?product_id=42677
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,218
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно