• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мислење за “Razer Hammerhead” слушалки

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aka1458

Intern
18 февруари 2020
55
6
Мислење за слушалките, дали ги имал некој или ги има? Искуства некој,дали вредат за парите? Може да ми кажете и некој алтернативи поефтини.Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

GreenVlach

Intern
11 мај 2020
83
35
Скопје
мислам дека околу таа цена било кои Sony, Anker, JBL, Marshal би биле мн подобри освен ако не се работи за гејмање со нив бидејки Hamerhеаd имаат како посебен gamemode со low latency
 

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
40
61
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Audio
Headphones Razer BlackShark V2 X TriForce Gaming Black
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro
Околу таа цена имаш Anker, Sony слушалки кои се доста подобри од аспект на звук и feeling на слушалките, овие се како направени од премногу ефтина пластика и звукот им е калибриран како да нема никаква длабочина. Воопшто не би ги споредувал со останатите модели во тој ценовен ранг.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно