1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мислење за мониторов Monitor 28" GC2870H BenQ

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од everest, 8 ноември 2019.

 1. everest

  everest
  Intern

  285
  28
  24 Март 2009
 2. TheMarshal

  TheMarshal
  Practice makes perfect

  752
  1,205
  3 Јануари 2019
  Машко
  Ако зимаш над 27 инчи, земи бар 1440p монитор.
   
 3. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,386
  2,240
  13 Јануари 2014
  Машко
  28" и 1080p резолуција не одат заедно. Јас би рекол дека максимум за 1080p е 24", иако јас и на таа резолуција приметувам пиксели на растојание од 60-70cm. Или земи 24" 1080p, или како што ти кажа @TheMarshal барај 1440p за 27" па нагоре.
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,610
  7,649
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Зависи на која далечина го гледа. Ако е 90-120цм одалечен одличен е.
   

Сподели

Вчитување...