• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mislenje za luxmedia 8303

  • Ја почнал/а темата
  • #1

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Kupiv pred nekolku meseci digitalen aparat Praktika 8303 luxmedia,mi izgledase kako odlicna (letna hit)ponuda 8MP + rechargable battery i dokupiv memo karta od 2 Gb i se mi izleze okolu 9000 denari
Za sega se OK
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,078
27,210
kalco.ru
Па јас ќе кажам колку плаќаш толку добиваш.
За 9000 со се картичка...картичката е околу 1200ден така апаратот ќе дојде 7800...За тие пари си можел да си земеш сони или канон од постарата серија со 7.2мп што е и премногу. Оваа резолуција на максимум дава слика од 3074х2304 за која ти треба еден добар widescreen TV со 22+ инчи за да ја видиш сликата во вистинската големина.
Така да пред да купиш си требал да прашаш овде за мислење
Иначе со здравие да си го користиш:))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
E togas bea poskapi digitalnite,mojot potocno e 8000 den + 600 den. memo,a gledav eden Sony bese okolu 9000 den so 7-8 MP ama mana mu bese baterijata ne bese rechargable pa taka da kupam + punjac sto e okolu 1200+600 memo=11000!
A i Sony i Praktika gi pravat i sklopuvat vo Kina.Pa da i dademe sansa na Germanskata marka.

A za toa vo pravo si samo + 22" monitor widescreen
 

Fortran

Intern
22 октомври 2008
26
0
otkako ke kupis nesto ne se prasuva za mislenje. sega i da e dobro i da e loso, normalno deka nikoj nema srce da ti krsi film, sekoj ke ti rece "eee bas fino so zdravje da se sluzis".
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,550
Мислења
823,150
Членови
28,061
Најнов член
Viktorofski
На врв Дно