• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мислење за Lexmark InkJet Z640

  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Ме интересира дали некој го има тестирано или е сопственик на Lexmark InkJet Z640,дали е задоволен од перформансиите,одржувањето,полнењето боја итн??Разгледував по каталозиве за принтер па овој ми го привлече вниманието(околу 1700 ден секако за домашна употреба).:D
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Ме интересира дали некој го има тестирано или е сопственик на Lexmark InkJet Z640,дали е задоволен од перформансиите,одржувањето,полнењето боја итн??Разгледував по каталозиве за принтер па овој ми го привлече вниманието(околу 1700 ден секако за домашна употреба).:D
Izbegnuvajte kupuvanje na InkJet printeri. Mozebi se najeftini, no tonerite im se MNOGU skapi i ne se mnogu ekonomicni, sto znaci deka ke kupuvas toner koj e 2 do 4 pati poskap od printerot!
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
филип а зошто ти треба принтеров. Ќе вадиш слики и чуда за кој ќети треба боја или пак само текстови. Ако ти е само за текстови тогаш ти препорачувам да си земеш ласерски принтер зошто со еден тонер можеш и преку 2000 страни да извадиш.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
филип а зошто ти треба принтеров. Ќе вадиш слики и чуда за кој ќети треба боја или пак само текстови. Ако ти е само за текстови тогаш ти препорачувам да си земеш ласерски принтер зошто со еден тонер можеш и преку 2000 страни да извадиш.
Aх ваков принтер не би земал за ништо премногу е слабо,прашувам бидејќи правам споредба со уште еден а ако купувам ќе биде ласерски.Ова беше чисто информативно за споредба уште не сум за купување.позз
 
M

Mr.Alien

Гостин
Види, принтер се купува според потребата. Тоа е прв битен момент. Втор битен момент се цените на кертриџите/тонерите. Трет битен момент е колку често ќе печатите и што ќе печатите. И на крај, колку пари сте спремни да џитнете на принтер.
Што се однесува до Lexmark - нешто многу не сум воодушевен од нив, а и кертриџите за нив нешто послабо ги има кај нас. Цените на кертриџите/тонерите за нив не ги знам.
Добри модели имаат и CANON, XEROX...не се сведува се само на EPSON и HP.
 

Birac

Intern
29 јуни 2008
1
0
Jas kolku sto sum cul Lexmark se dosta kvalitetni pecari...i bolje ti e da si zemes laserski.Na primer Lexmark E120 e odlicen pecatar a eftin (okolu 60 evra)...neznam tocno koj gi prodava...mislam deka ima vo TDK kompjuteri...

pozdrav
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,676
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно