• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мислење за Lexmark InkJet Z640

• Ја почнал/а темата

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Ме интересира дали некој го има тестирано или е сопственик на Lexmark InkJet Z640,дали е задоволен од перформансиите,одржувањето,полнењето боја итн??Разгледував по каталозиве за принтер па овој ми го привлече вниманието(околу 1700 ден секако за домашна употреба).:D

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
193
Ме интересира дали некој го има тестирано или е сопственик на Lexmark InkJet Z640,дали е задоволен од перформансиите,одржувањето,полнењето боја итн??Разгледував по каталозиве за принтер па овој ми го привлече вниманието(околу 1700 ден секако за домашна употреба).:D
Izbegnuvajte kupuvanje na InkJet printeri. Mozebi se najeftini, no tonerite im se MNOGU skapi i ne se mnogu ekonomicni, sto znaci deka ke kupuvas toner koj e 2 do 4 pati poskap od printerot!

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
филип а зошто ти треба принтеров. Ќе вадиш слики и чуда за кој ќети треба боја или пак само текстови. Ако ти е само за текстови тогаш ти препорачувам да си земеш ласерски принтер зошто со еден тонер можеш и преку 2000 страни да извадиш.

• Ја почнал/а темата

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
филип а зошто ти треба принтеров. Ќе вадиш слики и чуда за кој ќети треба боја или пак само текстови. Ако ти е само за текстови тогаш ти препорачувам да си земеш ласерски принтер зошто со еден тонер можеш и преку 2000 страни да извадиш.
Aх ваков принтер не би земал за ништо премногу е слабо,прашувам бидејќи правам споредба со уште еден а ако купувам ќе биде ласерски.Ова беше чисто информативно за споредба уште не сум за купување.позз

M

Mr.Alien

Гостин
Види, принтер се купува според потребата. Тоа е прв битен момент. Втор битен момент се цените на кертриџите/тонерите. Трет битен момент е колку често ќе печатите и што ќе печатите. И на крај, колку пари сте спремни да џитнете на принтер.
Што се однесува до Lexmark - нешто многу не сум воодушевен од нив, а и кертриџите за нив нешто послабо ги има кај нас. Цените на кертриџите/тонерите за нив не ги знам.
Добри модели имаат и CANON, XEROX...не се сведува се само на EPSON и HP.

Birac

Intern
29 јуни 2008
1
0
Jas kolku sto sum cul Lexmark se dosta kvalitetni pecari...i bolje ti e da si zemes laserski.Na primer Lexmark E120 e odlicen pecatar a eftin (okolu 60 evra)...neznam tocno koj gi prodava...mislam deka ima vo TDK kompjuteri...

pozdrav

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,507
Мислења
822,168
Членови
28,046
Најнов член
hittrajkovski