1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Мислење за Lexmark InkJet Z640

Дискусија во форумот 'Скенери и принтери' започната од filipvselena, 27 Февруари 2008.

1. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    Ме интересира дали некој го има тестирано или е сопственик на Lexmark InkJet Z640,дали е задоволен од перформансиите,одржувањето,полнењето боја итн??Разгледував по каталозиве за принтер па овој ми го привлече вниманието(околу 1700 ден секако за домашна употреба).:D

2. 386ka

386ka
    Gaining Experience

2,360
    189
    22 Декември 2007
    Izbegnuvajte kupuvanje na InkJet printeri. Mozebi se najeftini, no tonerite im se MNOGU skapi i ne se mnogu ekonomicni, sto znaci deka ke kupuvas toner koj e 2 do 4 pati poskap od printerot!

3. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    е тоа да тонерот е стварно скап

4. Commie

Commie
    Gaining Experience

4,712
    214
    27 oктомври 2007
    Машко
    филип а зошто ти треба принтеров. Ќе вадиш слики и чуда за кој ќети треба боја или пак само текстови. Ако ти е само за текстови тогаш ти препорачувам да си земеш ласерски принтер зошто со еден тонер можеш и преку 2000 страни да извадиш.

5. filipvselena

filipvselena
    Gaining Experience

2,794
    75
    7 Април 2007
    Aх ваков принтер не би земал за ништо премногу е слабо,прашувам бидејќи правам споредба со уште еден а ако купувам ќе биде ласерски.Ова беше чисто информативно за споредба уште не сум за купување.позз

6. Mr.Alien

Mr.Alien
    Гостин

Види, принтер се купува според потребата. Тоа е прв битен момент. Втор битен момент се цените на кертриџите/тонерите. Трет битен момент е колку често ќе печатите и што ќе печатите. И на крај, колку пари сте спремни да џитнете на принтер.
    Што се однесува до Lexmark - нешто многу не сум воодушевен од нив, а и кертриџите за нив нешто послабо ги има кај нас. Цените на кертриџите/тонерите за нив не ги знам.
    Добри модели имаат и CANON, XEROX...не се сведува се само на EPSON и HP.

7. Birac

Birac
    Intern

1
    0
    29 Јуни 2008
    Jas kolku sto sum cul Lexmark se dosta kvalitetni pecari...i bolje ti e da si zemes laserski.Na primer Lexmark E120 e odlicen pecatar a eftin (okolu 60 evra)...neznam tocno koj gi prodava...mislam deka ima vo TDK kompjuteri...

pozdrav

Слични теми
  1. angjeleski
    Одговори:
    17
    Прегледи:
    3,105
  2. duracell
    Одговори:
    0
    Прегледи:
    818