• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Мислење за лаптоп

DedoMraz1985

Intern
1 септември 2021
5
0
Ме интересира бидејќи неможам во огласи затоа што сум нов член колку би била реална цена на Тоshiba satellite C55-A-1RV
Procesor: Intel Celeron N2820 2.13 (2.39 Burst) GHz, 2MB Keš
Ekran: 39,6 cm / 15,6" HD 16:9 (1.366 x 768) TruBrite HighBrightness LED
Memorija: 2 GB DDR3 RAM (1,066 MHz) / max 8,192 MB
HDD: 500 GB (5400rpm) SATA
Intel® HD Graphics
Optika: DVD-SuperMulti -R DL
WiFi : Realtek 802.11b/g/n
Portovi: VGA, 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, LAN, 1 × Citac više kartica,
1 x HDMI, 1.0MP HD Web Camera int. Microphone, Bluetooth 4.0
Zvucnici: HD Sound Stereo Speaker
Baterija: lithium-ion, trajanje do 3h30min (Mobile Mark™ 2012)
širina x dužina x visina : 380.0 x 242.0 x 30.8 (napred) / 33.35 (nazad) mm
težina : 2.4kg. Благодарам за помошта
 

DedoMraz1985

Intern
1 септември 2021
5
0
Ако е стварно толку цената не вредит го користам повремено за некој работи реков да не ми прајт гужва само се надевав на поќе искрено видов ист по огласи 120€ шо знаев дек е премногу ама ова баш и не се надевав. Фала ти
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
3500 денари максимум.
Екрано само 1500, дискот 500 денари, другото комплет уште максимум 1500.
 

Audiofil

Gaining Experience
28 октомври 2007
915
358
Да не отварам нова тема прашање до искусните дали овој лаптоп вреди за 670 евра или да побарамe друг за истите пари во Словенија бидејки не е за мене:
 

DedoMraz1985

Intern
1 септември 2021
5
0
Здраво пак јас ме интересира реална цена на овој лаптоп некако 200€ ми барат за користен премногу ми се гледаат Asus X541S

Производител:
ASUS
Xaрд диск HDD:
500 GB
РАМ Меморија:
4 GB
Модел на процесор:
Intel Pentium Dualcore
Тип на хaрд диск:
HDD
Големина на екран:
15 - 16 инч
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,373
10,336
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,197
3,779
Здраво пак јас ме интересира реална цена на овој лаптоп некако 200€ ми барат за користен премногу ми се гледаат Asus X541S

Производител:
ASUS
Xaрд диск HDD:
500 GB
РАМ Меморија:
4 GB
Модел на процесор:
Intel Pentium Dualcore
Тип на хaрд диск:
HDD
Големина на екран:
15 - 16 инч
Еве ти за 260е многу подобар од тој.
 

DedoMraz1985

Intern
1 септември 2021
5
0
Еве ти за 260е многу подобар од тој.
Fala realno baram za osnovni raboti nekoj do 150€ max zasto ne mi trebaat performansi samo da ne mi kocit/isklucvit dur rabotam da drzit bar 2 sati baterija i ne bi dal poke od 150 za nesto koristeno ako imat nekoj nek ponudit
 

zipi123

Gaining Experience
14 јануари 2016
551
492
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Radeon RX 560 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
Да не отварам нова тема, мислење за лаптопов? Screenshot_1.png
 

draganamon

On your way to fame
24 јануари 2016
533
671
Skopje
draganamon's setup  
Processor & Cooler
i7-6700HQ
Storage
250 SSD & 1TB HDD
RAM
16gb DDR4
Mouse
Logitech G9
Keyboard
Logitech G Pro
Audio
Logitech G51 5.1 & Creative Sound Blaster X-Fi 5.1
Monitor
Dell U2419H
OS
Windows 10
@zipi123 ај дечково погоре беше нов на форумов, ама ти имаш над 500 мислења !
Како некој може да ти одговори на прашањето без да пишеш за што ке го користиш лаптоп-от ?
11.6 инчи, Celeron процесор, Chrome OS освен проверување на емаил, пуштање некое видео на youtube што ќе постигнеш со оваа играчка од компјутер и кого ке го унакажеш да мора да го користи ова ...

Едит, пред некоја година едно девојче многу се израдува кога и кажаа дека роднините од странство ке и донесат лаптоп, и конечно ке може да работи домашни работи на него наредната година. Нема смисла да го опишувам нејзиното разочарување кога разговарав после месец дена откако го доби подарокот.
 

zipi123

Gaining Experience
14 јануари 2016
551
492
zipi123's setup  
Processor & Cooler
Intel I3 9100f+Gigabyte Aorus atc700
Motherboard
Asus Tuf B360-Gaming Plus
Storage
NVMe kingston a1000 240gb+Kingston UV480gb+1TB seagate barracuda
PSU
Riotoro enigma G2 650w 80+ gold Full modular
RAM
2x8gb Gskill SniperX 3000mhz cl16
Video card
Radeon RX 560 2gb
Case
Aerocool xpredator x3
Mouse
Corsair Harpoon Gaming
Keyboard
Riotoro ghostwriter classic
Audio
Razer Kraken Tournament Edition
Monitor
Samsung SyncMaster BX2231
OS
Win 10 pro x64
А за што може да се користи лаптоп со 4гб рам и целерон? сигурно не мислев гта5 да играм на него,логично сурњане на нет и видеа на интернет.Доколку има некој со слични преформанси нека пише.
 

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8,373
10,336
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Да не отварам нова тема, мислење за лаптопов?Погледнете го атачментот 107101

Тапа екран е.

View: https://youtu.be/JTTPXSms8AE?t=260


Незнам што печурки јаделе овие од клевер ама нешто како гигабит на вајфај не посои :LOL:

 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,993
7,880
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Може и windows да се инсталира на него, со модификација на биосот.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
13,033
12,374
youtu.be

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,159
Мислења
879,292
Членови
30,789
Најнов член
Petar4395
На врв Дно