• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Мислење за лаптоп?

anemane

Intern
14 март 2008
49
0
Дали ваков тип на лаптоп, би можел да се користи за канцелариски работи,т.е за М.Офис и интернет?

Processor: Intel Dual Core 1.83 GHz,
Memory:1GB DDR2 667MNz
Display: 15.4" WXGA
Graphics Module: Intel X3100 up 358MB
Hard Disk Drive: 80GB
Optical Storage Device: DVD±RW
Connectivity: Modem; Lan, 10/100; Wireless-LAN 802.11b/g

Треба ли нешто да изменам?
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
198
Со ваков лап топ ке MS Office ке ти шиба!
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Конфигурацијата е повеќе од солидна за канцелариско работење или како што наведе офис и интернет.
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.175
637
Па ако планираш да го користиш на Vista и ја се сложувам со @Psychoo, додади му уште гига рам, би требало да те кошта околку +1500 денари. Добар е за канцелариско работење, само кажи колку пари е и која фирма е.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
За канцаларија супер е конфигурирацијата, не би ти препорачал виста оти сепак лаптопот ќе е во канцаларија а не на изложба за fancy ефекти или такви работи и + ќе ви треба брзина во работата а вистата коче. Конфигурирацијата си е топ не менувај ништо за таа намена.
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2.365
198
Абе не зафркавајте, каков гига рам??? Супер му е конфигурацијата на човекот, особено за офис потреби. Виста и јас не ти ја препорачувам, особено ако си нов кај виста. Ако сакаш да можеш убунту да си инсталираш, лесен е за употреба, има македонска локализација, и ги има сите офис програми!
 

ekonomist

On your way to fame
17 јуни 2008
1.175
637
Абе не зафркавајте, каков гига рам??? Супер му е конфигурацијата на човекот, особено за офис потреби. Виста и јас не ти ја препорачувам, особено ако си нов кај виста. Ако сакаш да можеш убунту да си инсталираш, лесен е за употреба, има македонска локализација, и ги има сите офис програми!

Не се согласувам за Ubuntu, ако е почетник нека си стави XP, а новите лап-топ компјутери речиси сите доаѓаат со Vista и затоа кажав дека би било добро да му се додаде 1 гига рам.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
ако го користиш само за канцелариско работење и интернет конфигурацијата ти е повеќе од доволна, дури можеш и да скратиш на нешто :D. Само уште да наведеш за која марка се работи, колку гаранција има и колку ќе те кошта
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.408
Мислења
900.219
Членови
32.119
Огласи
503
Најнов член
CilCil
На врв Дно