• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мислење за HP Pavilion DV9339 лаптоп

  • Ја почнал/а темата
  • #1

nicotine

Intern
2 ноември 2008
7
0
Сакам да купам лаптоп. Пред се сакам да е 17'' и да има добра конфигурација. Што мислите за оваа конфигурација и цена? Дали е добра?Intel Core 2 Duo 1.66GHz
Centrino Core 2 Duo Processor
2GB DDR2, 200GB HDD !!
DL DVDRW
17" Wide WXGA+ with High-Definition BrightView
NVIDIA GeForce 7600 G0 graphics processor with 256MB dedicated memory
S-Video, HDMI, VGA
1 - TV Out
Firewire port
1 - Express Card Slot/54 or 34
Altec Lansing speakers for ultra-high fidelity audio
WiFi Intel PRO/Wireless 4965AGN Network 802.11a/g/n WLAN
5 во 1 Читач на мемориски картички
Web камера
Далечински управувач
8 kелии батерија-extended!!
Подарок: Оригинален и лиценциран оперативен систем Windows Vista Home Premium 64-bit SP1 во вредност од 8000,00 денари!

40.990,00 ден. / 668,00 €

 

Stefan.Taz

Intern
30 април 2008
285
31
Куманово
www.lookup.mk
Stefan.Taz's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-760 Processor (8M Cache, 2.80 GHz) | DeepCool GamerStorm Gabriel
Motherboard
Asus P7P55 LX
Storage
HDD
RAM
10 GB
Video card
ATI Radeon™ HD 5570 Graphics - AMD
Mouse
NEOCOM
Keyboard
China, Made by 2001
Audio
Zvucnici
Monitor
Philips
OS
Win7
а каде се продава ваков лап - топ, да си земам и ја :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

nicotine

Intern
2 ноември 2008
7
0
Мислам дека е од тука: КупиЛаптоп
Нека потврди авторот на темата.
Да, од таму е. Најпрвин бев заинтереситан за HP Pavilion DV9843cl кој вреди 929 евра, меѓутое некако скап ми е тој, па се одлучив за овај. Сепак би сакал да слушнам подетално што мислите вие за оваа конфигурација и цена. Дали вреди? Предности, недостатоци? Ве молам за ваше мислење
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,249
28,437
kalco.ru
Па да вреди....во секој случај продавачите ќаруваат али тоа тоа е бизнис нема за џабе да држи продавница ако нема ќар.
ЗИМАЈ ГО не му ја мисли
 

zlatkogv

Intern
5 декември 2007
206
6
И ја ти препорачувам да го земеш. Мислам дека сварно вреди за тие пари.:D
 

loris

Gaining Experience
7 мај 2007
629
53
Велес - Скопје
Конфигурацијата доста ми се допаѓа а и цената е прифатлива, мене единствено не ми се допаѓа тоа што има 17" монитор, тоа значи дека тежи доста а со тоа не би бил лесно пренослив како што би требало да биде еден лаптоп, тоа е единствената забелешка што ја имам.:bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #11

nicotine

Intern
2 ноември 2008
7
0
На сите ви благодарам за коментарите. Веќе се одлучив. Да, ќе го купам.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,820
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно