• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мислење за Horizon Zero Dawn

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Cyb3rAng3l

Gaining Experience
16 октомври 2016
55
97
Играва ме овер-хајпна, па пред да направам пре-ордер сакав да слушнам ваши мислења... :D
 

highflyer

Gaining Experience
3 јануари 2010
272
164
highflyer's setup  
Processor & Cooler
i5 2500k & Hyper 212 evo
Motherboard
Asus Sabertooth P67 REV 3.0
PSU
Antec HCG 850W
RAM
8GB Kingston HyperX
Video card
Sapphire RX 460 2GB
Case
CM Elite 370
Mouse
Bloody V3
Keyboard
SteelSeries Apex Raw
Monitor
Fuego 24' FHD TV
OS
Win 10
Пакуј чим ти прави ќеиф .
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1,127
1,266
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 8GB 1600Mhz Single-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Micfosoft IntelliMouse Optical 1.1 Black
OS
macOS Sierra - 10.12.1
 

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
628
623
Струга
И јас чекам за pre-order, од торент :) Играва е старa 3 години а за PC е ваѓаат 49.99 европски. Малце подобрена графички ќе е да, но некако ценава и е многу. Или ќе си ја купам кога ќе падне потака на добар попуст.
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,540
3,284
Зошто јас мислев дека оваа е екслузивна за PS4?
 

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
721
221
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
2.1GHz 8-core AMD Jaguar
Motherboard
CUH-7000
Storage
1TB
RAM
8GB GDDR5 + 1GB
Video card
4.2 TFLOP AMD Radeon (36CU, 911MHz)
Case
PS4 PRO
Mouse
PS4 controler v2
Keyboard
don't need one
Audio
DOLBY ATMOS
Monitor
SONY x900e 55" 4K HDR TV
OS
PS4 ORBIS

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,811
4,800
Играта вреди, за мене беше прва која ја платив full price (4000 ден од Галерија), не зажалив ни денар. На PC ќе ви биде полесно, на гејмпад бара голема прецизност и мултитаскинг кога ве бркаат механичкиве чудовишта. :)
 

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,116
4,417
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Ќе чекам EPIC да ја дадат 4free, хехехе :hay:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,698
Мислења
862,555
Членови
30,046
Најнов член
Basket
На врв Дно