• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мислење за Elephone S7

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dastaner

Gaining Experience
3 ноември 2013
101
65
Штракав по интернетов и некако ми излезе телефончево и ептен ми направи мерак дизајнот на телефонов, од напред изгледа како Samsung S7, а од позади е копија на Xiaomi Mi 5.
Спецификации и повеќе информации тука.

Има 2 варијанти на телефонов 5.2 и 5.5, цената е примамлива за вакви спецификации, ама не ми е јасно како тоа бојата варира во цената.
Ваше мислење за телефончево вреди ли за таа цена? ете колку да се проба нешто ново :)
 

Harrabed

Practice makes perfect
22 април 2013
1,370
1,430
Ништо не мислеме !

220$? WTF? Подобро купи Redmi Note 4 за тие пари.

Нека не те лаже дизајно. Можеби е убав ама не е квалитетен. На Оргиналниот С7 Едџ лесно е склонив на гребање, можам да ја замислам издраживоста на репликата.
Ништо не мислеме.

Подобро за тие пари купи си солиден телефон на старо/ново отколку ова губре. Од кинеските фирми само Xiaomi, Oneplus, Oppo, Techlast и други никако
 

STEFF

Unstoppable
4 јули 2013
1,387
2,130
Скопје
Oсвен шaoми нa ништo "нoвo" другo не рaзмислувaм вo тoј ценoвен рaнг, oсoбенo не нa вaквиве неумешни еден дизaјн нa мoбилен дa нaпрaвaт, пa aј пoлеснo е дa се искoпирa.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

alumen :)

On your way to fame
6 јануари 2012
1,121
587
Скопје
Никако.
Oсвен шaoми нa ништo "нoвo" другo не рaзмислувaм вo тoј ценoвен рaнг, oсoбенo не нa вaквиве неумешни еден дизaјн нa мoбилен дa нaпрaвaт, пa aј пoлеснo е дa се искoпирa.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
+1
 

xenon

Guru
15 јануари 2011
3,792
9,205
Erga Gomnes
xenon's setup  
Processor & Cooler
i7 5960X 4300mhz
Motherboard
Asus X99 Deluxe
Storage
intel 750 400gb / 2 x 8tb seagate, 4 x 6TB WD, 3 x SM951 512gb, 4 x 4TB WD
PSU
Antec 1300W
RAM
64GB DDR4 @ 3200mhz
Video card
SLI (2 x Asus 1080Ti Strix)
Case
Coolermater Cosmos II
Mouse
Sentinel III
Keyboard
Coolermaster Master Keys Pro L
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x (2), Adam A3x (2), TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
43" Samsung KS7500 4К HDR
OS
W10P
Супер е, нека не те лажат душманите. Елефон, Доџифон и Блукбури се иднината.
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1,646
1,302
boro1's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-6500 3.2GHz
Motherboard
ASUS H110M-R
Storage
840 EVO 120GB + WD 1TB EZEX + WD 640 Blue + 240GB random Chinese SSD
PSU
Cooler Master G450M
RAM
2x8GB DDR4 HyperX Fury
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
SAMA Black Widow Silent Gaming
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 10 Pro 64-bit
Толку ли е тешко да отидете докај the_maker или Крале и да си земете нормален телефон ?
 

Crazy

Gaining Experience
29 октомври 2016
290
167
Далеку од Elephone, бев мод на нивниот форум, катастрофа се со софтверот, драго ми е што ме тргнаа дека ги напаѓав цело време пошто само телефони прават а ништо не оправаат моментално што им е.

Едно единствено нешто што ми е добредојдено од нив е муабетот со девелопер Дипфлекс, дечкото шо се вика им работи за безпари.
Го ожалив на некои моменти.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,519
Мислења
858,479
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно