• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мислење за дигитален фотоапарат

• Ја почнал/а темата

Stefan.Taz

Intern
30 април 2008
285
31
Куманово
www.lookup.mk
Stefan.Taz's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-760 Processor (8M Cache, 2.80 GHz) | DeepCool GamerStorm Gabriel
Motherboard
Asus P7P55 LX
Storage
HDD
RAM
10 GB
Video card
ATI Radeon™ HD 5570 Graphics - AMD
Mouse
NEOCOM
Keyboard
China, Made by 2001
Audio
Zvucnici
Monitor
Philips
OS
Win7
Најпрвин сакам да се извинам ако темата не е за овде, ама по проучување на форумот ова изгледа дека е виситинското место.. е сега е интересира дали некој е запознаен со функцијата стабилизатор на сликата (подетално), и дали автоматскиот фокус може во некој дел да го замени стабилизаторот ако апаратот подржва и рафално сликање.
Исто така заинтересиран сум за фотоапаратот Fuji S5700, па сакам да видам што вие мислите за него, или да ми препорачате некој сличен на него....поздрав

П.С. одкако ја пуштив темата видов дека имало дел за апарати такој да жао ми је преместе те гу, ако ја не се снајду да гу преместу

• Ја почнал/а темата

Stefan.Taz

Intern
30 април 2008
285
31
Куманово
www.lookup.mk
Stefan.Taz's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-760 Processor (8M Cache, 2.80 GHz) | DeepCool GamerStorm Gabriel
Motherboard
Asus P7P55 LX
Storage
HDD
RAM
10 GB
Video card
Mouse
NEOCOM
Keyboard
China, Made by 2001
Audio
Zvucnici
Monitor
Philips
OS
Win7
фала пуно

newpain01

Intern
24 јануари 2008
248
0
Најпрвин сакам да се извинам ако темата не е за овде, ама по проучување на форумот ова изгледа дека е виситинското место.. е сега е интересира дали некој е запознаен со функцијата стабилизатор на сликата (подетално), и дали автоматскиот фокус може во некој дел да го замени стабилизаторот ако апаратот подржва и рафално сликање.
Исто така заинтересиран сум за фотоапаратот Fuji S5700, па сакам да видам што вие мислите за него, или да ми препорачате некој сличен на него....поздрав

П.С. одкако ја пуштив темата видов дека имало дел за апарати такој да жао ми је преместе те гу, ако ја не се снајду да гу преместу
друже еве ти линк за едно добро review за Fuji S5700.
http://www.cameras.co.uk/reviews/fuji-finepix-s5700.cfm
јас не би го купил:))

maci

On your way to fame
2 април 2008
2,972
686
zavisi kolku pari e kaj nas,mislam za kolku moze da go kupi.ako e mala razlika so onie od x3 opticki,togas vredi.

• Ја почнал/а темата

Stefan.Taz

Intern
30 април 2008
285
31
Куманово
www.lookup.mk
Stefan.Taz's setup  
Processor & Cooler
Motherboard
Asus P7P55 LX
Storage
HDD
RAM
10 GB
Video card
Mouse
NEOCOM
Keyboard
China, Made by 2001
Audio
Zvucnici
Monitor
Philips
OS
Win7
фала за тоа што беше доволно да ми покаже дека има форум на идивиди на кој има членови, поголем дел од нив професионалци, па мислење побарав и од нив и да ви кажам право више ни ја не мислам да го купам, а не ги купувајте ни вие..:):) поздрав

noviot

Gaining Experience
1 февруари 2008
93
50
Имаш опција и Fuji S5800 во pixplus.com.mk za 12500 ден.

http://www.pixplus.com.mk/index.asp...uctid=547&directoryid=+51&ctrl=productdetails

Апаратот за таа цена е доста солиден, а фамозната оптичка стабилизација не е толку битна, освен за сликање со 10x зум, кога е потребен трипод за саглам слика.

smole

Unstoppable
18 април 2007
3,374
3,981
Немој Fuji, мојот прв дигиталец беше баш Fuji, после 1 година сам од себе се расипа и никад не го оправив пошто поефтино ми беше да купам друг :lut2:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,519
Мислења
822,458
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно