• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мислење за Brother HLL2312D?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

blackfen1

Gaining Experience
16 јануари 2018
41
66

yasho

On your way to fame
11 јануари 2014
456
578
Скопје
Не баш тој, ама како го гледам многу е сличен со тој што го имам, само нема скенер... Brother L2710DW... Релативно ефтин принт по страна со оглед дека не се менува бубањчето до 60к страни... а и тогаш не е скапо за замена... тера веќе трет тонер кај мене, деца го малтеретираат секојдневно за на школо, си работи ОК принтерот, не сум имал никаков проблем.

Ако мрчиме, скенерот е малку темен, и WiFiто не знае за 5GHz, ама па овој што е во постот нема скенер ни wifi... Дуплексот е одличен за двострано печатење.

Не знам како е Брадер со поддршка во Македонија, за не-дај-боже...
 

davd12321

Intern
11 октомври 2017
8
5
Принтеров интензивно го користам секојдневно веќе подолго време и немам никаква замерка. Компатибилни тонери земам од Аполо и цената е ок. Се на се презадоволен сум.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

blackfen1

Gaining Experience
16 јануари 2018
41
66
Сепак го земав HP m15a од Anhoch за 3450 денари, фала ви многу дечки
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,686
Мислења
830,517
Членови
28,684
Најнов член
Doroti
На врв Дно