1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мислење за ASUS MemoPad ME137X

Дискусија во форумот 'Преостанати мобилни уреди' започната од wolverine, 4 Декември 2013.

 1. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  781
  664
  27 Јуни 2012
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,431
  25,121
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Dobar za se sto nabroja. Inace 7000mi e realna cena a se prethodno bese duvano
   
  На kirev и wolverine им се допаѓа ова.
 3. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  781
  664
  27 Јуни 2012
  Па и јас така си мислам и деновиве ќе одам да го купам.. чисто за lightweight користење... :)
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,431
  25,121
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Да да нема да имаш проблем. Одличен е добро држи батерија а што е наважно од се не е нонејм
   
 5. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,773
  4,328
  20 Февруари 2011
  Машко

  Brkaj rabota sto po brzo moze da se prodade lesno, dobar tablet za parite.
   
 6. maci

  maci
  On your way to fame

  2,898
  639
  2 Април 2008
  и јас ти потврдувам дека таблетот е топ.
   
 7. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,125
  596
  6 Јануари 2012
  Машко
  Земај го, не му ја мисли. За таа намена е супер.
   
 8. maci

  maci
  On your way to fame

  2,898
  639
  2 Април 2008
  сега гледам овој што го имаш пишано најгоре е со 8 гб и со послаби камери и предна и задна.после еден наспороти два стерео звучници на задниот долен дел, споредено со http://amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=38613&i=15&l=MK&q=&SupplierArticleID=&Action=
  внимавај кога купуваш.
  твојот,ти во насловот си пишал мемо пад а линкот ти е од епад.
  ASUS EPAD ME173X-1B019A

  и овој што го споредувам
  ASUS Memo Pad HD7 ME173X-1G040A
   
  На wolverine му/ѝ се допаѓа ова.
 9. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  781
  664
  27 Јуни 2012
  е да и на ова треба да се внимава.
   
 10. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  781
  664
  27 Јуни 2012
  Го купив од анхоч 16гб верзијата. предобар е само некој да ми даде предлог за некаква заштита, футрола??? Поздрав.
   
  На maci му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,431
  25,121
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Оргинална кај нас тешко. Евентоално са ти донесат анхоч ако сакаат нормално.
   
  На wolverine му/ѝ се допаѓа ова.
 12. cleverguy

  cleverguy
  Intern

  22
  6
  26 oктомври 2013
  Машко
  Колку гаранција ти дадоа. Гледам во Анхоч е 7990 со 1 год, а во Сет 8490 со 2 години гаранција ???
   
 13. cleverguy

  cleverguy
  Intern

  22
  6
  26 oктомври 2013
  Машко
  Се мислам и јас да земам ваков ама ме предомислуваат за 10 инчи, ќе видам до нова година и ќе земам нешто
   
 14. smole

  smole
  Unstoppable

  3,018
  3,424
  18 Април 2007
  И јас би играл на 10 инчи
   
 15. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  781
  664
  27 Јуни 2012
  засега таблетот одлично се покажува... за парите имаш појаки перформанси од некој телефони за кои се плаќа 20000мкд. воглавно игрите се играат мазно, без сецкање и сл, освен некои кои не се добро оптимизирани. повеќето мислат дека е лошо што нема поддрша за 3г ама ако сакате интернет, пуштете хотспот преку телефон, барем за мене тоа одлично работи. и уште една замерка што нема блиц. 2 замерки наспрема стотици НЕзамерки, бар засега. Исто така и екранот е супер и на сончеви зраци солидно се гледа. Цената во анхоч е 7990мкд, а во амц околу 8500. Досега имам инсталирано 2 апдејти, последна верзија е 4.2.2.
   
  На cleverguy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  781
  664
  27 Јуни 2012

  1 година е.
   
  На cleverguy му/ѝ се допаѓа ова.
 17. cleverguy

  cleverguy
  Intern

  22
  6
  26 oктомври 2013
  Машко
  Гледав туторијали и ок ми изгледа, гледам повеќето сега форсираат 7 инчи екрани заради ергономичноста и држењето на таблетот со една рака...има логика, и онака сите по дома имаме компјутери, лаптопи па доволно е едно помало таблетче онака за сурфање по дома.
   
  На tomaso и wolverine им се допаѓа ова.
 18. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  781
  664
  27 Јуни 2012
  да, за во раце убаво лежи, мислам дека со нешто погоелмо ќе не може да се пишува со две раце хоризонтално завртен. исто така убаво е за читање и електронски книги и сл.
   
 19. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,360
  3,052
  4 Септември 2008
  Мислам дека 500 денари поскапото парче од истиот модел во Сет но со 2 години гаранција е подобро да се земе.
  Мала сума за доплаќање но со плус една година гаранција што некогаш многу значи.
   
  На wolverine му/ѝ се допаѓа ова.
 20. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  781
  664
  27 Јуни 2012

Сподели

Вчитување...