• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мислења за Ентер

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Еве мојата прва тема да ја искористам за да пишам дека списаниево многу ми се свиѓа и мислам дека засега е најдобро за ИТ технологијата, немам забелешки за содржината на самото списание ама можам да препорачам малце да се подобри ДВД-то, би било покорисно да содржи повеќе програми поврзани со интернет зошто мислам дека има голем интерес за нив.

Темава инаку е за секој да си пише негово мислење за списанието.
 

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
i mene isto mi se sviga mnogu samoto spisanie no imam zabeleski vo vrska so sodrzinata na DVD-to.
Mislam deka batkite od enter treba da porabotat malce na toa:D .
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Zdravo od eden "batka" od ENTER :) ako ste redovni citateli i gledaci na ENTER, sigurno gi znaete i nasite kontakt adresi za kritiki i pofalbi. Slobodno kazete sto mislite deka bi trebalo da ima na DVD-to, a nie ke se potrudime da napravime nekoi izmeni, sepak, ENTER za citatelite go pravime.
Pozdrav i dobredojdovte na forumot
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Zdravo na site.Spisanievo e super i vi pozeluvam sve najdobro.Samo imam edna zabeleska.Bidejki povremeno go spomnuvate i operativniot sistem Linuks ne bi bilo loso vie preku vaseto spisanie da go promovirate ovoj operativen sistem na makedonskiot narod da se zapoznae so nego i vo idnina na cedeto bi mozele da stavite i programi za Linuks.Sto mislite?Ja mislam deka ova e odlicna idea.Pozdrav
 

maelstrom

Intern
7 април 2007
7
0
Каква е врската на овој ЕНТЕР, со хрватското ЕНТЕР, кое го издава Bug?
 

maelstrom

Intern
7 април 2007
7
0
Не верувам баш дека македонскиот постои пред хрватскиот. А толку многу коинциденција на едно место... "Списание кое сите го разбираат" и "Часопис кои сви разумју" ;)
 

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Maelstorm.... која ти е поентата?

Балкански инает дека нашето не е добро или пак завист?

Ентер моментално е единственото принтано ИТ списание во Македонија со квалитетна содржина. Информациите кои се пренесувани во било кое месечно списание се слични затоа што зборуваат за ИТ и новостите и случувањата... тоа се новостите.
 

maelstrom

Intern
7 април 2007
7
0
Апсолутно ЕНТЕР сега многу ми се допаѓа, за разлика од порано, кога почна да излегува. Друго, хрватски Ентер никогаш немам купено, го знам од рекламите во Bug (кој го купувам редовно), каде што ја приметив таа сличност што ја наведов. Им имав праќано мејл уште кога почнаа да работат, ама никој не ми одговори. Чисто ме интересираше дали е соработка некаква, или е нешто друго.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Апсолутно ЕНТЕР сега многу ми се допаѓа, за разлика од порано, кога почна да излегува. Друго, хрватски Ентер никогаш немам купено, го знам од рекламите во Bug (кој го купувам редовно), каде што ја приметив таа сличност што ја наведов. Им имав праќано мејл уште кога почнаа да работат, ама никој не ми одговори. Чисто ме интересираше дали е соработка некаква, или е нешто друго.
Ок, погрешно те сфатив извини... но треба луѓето да разберат дека неможе да напредуваме со напаѓање (мислев дека само напаѓаш, sorry повторно) туку ако нешто не е во ред... сите треба да работиме за да го поправиме тоа.

Сличности има меѓу многу работи на секое поле ;)
 

Ismet

Intern
7 април 2007
250
4
Mislam deka treba da go pocituvame toa sto e nase.
Enter moze da se rece deka e definitivno najdobriot izvor za IT vesti vo Makedonija.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Enter e najdobro spisanie za kompjuteri vo momentov.Kratko i jasno:Enter spisanie koe site go razbiraat.Neli sum vo pravo?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Јас на тоа Ентер е најдобро списание во моментов на крајот би додал: во Македонија.
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Enter postoi od 2003 godina i E postaro od hrvatskoto. Tuka nemoze da se pravat kombinacii, datumite se ocigledni. Nie pocnavme so emisija koja site ja razbiraat i taka prerasna vo spisanie koe site go razbiraat.
Toa deka sme najdobri vo Makedonija e tocno. Hrvatska e edna od retkite zemji so spisanija kako Bug i Vidi. No i cenata si go kazuva svoeto, a bogami i sponzorite i reklamite. Za 100 denari so DVD, davame maximum.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Не верувам баш дека македонскиот постои пред хрватскиот. А толку многу коинциденција на едно место... "Списание кое сите го разбираат" и "Часопис кои сви разумју" ;)
Навистина чудна коинциденција, ама после постот на direktor.e најверојатно е веќе јасно. Не сум запознаен со ситуацијата и немам доволно енергија да проверувам дали податокот е точен. Затоа, во случајов ќе му верувам на direktor.e поради самиот факт што јавно кажува информација која и е достапна на јавноста (и доколку таа не е точна оди на негова штета, нели).

Enter postoi od 2003 godina i E postaro od hrvatskoto. Tuka nemoze da se pravat kombinacii, datumite se ocigledni. Nie pocnavme so emisija koja site ja razbiraat i taka prerasna vo spisanie koe site go razbiraat.
Toa deka sme najdobri vo Makedonija e tocno. Hrvatska e edna od retkite zemji so spisanija kako Bug i Vidi. No i cenata si go kazuva svoeto, a bogami i sponzorite i reklamite. Za 100 denari so DVD, davame maximum.
Се согласувам. Колку што сум запознаен со ситуацијата во Македонија, моментално најдобро списание на пазарот од таа област е Ентер. (Дали сите го разбираат, незнам, ама слоганот е добар во секој случај ;))
Неможеме ни во најмала рака да се споредиме со Хрватска во било кој аспект, ама за македонски услови, цената и квалитетот на списанието е повеќе од соодветна.
И на крај, како што direktor.e напиша, отворени се за идеи и сугестии, исто како и форумов ;)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Zdravo na site.Spisanievo e super i vi pozeluvam sve najdobro.Samo imam edna zabeleska.Bidejki povremeno go spomnuvate i operativniot sistem Linuks ne bi bilo loso vie preku vaseto spisanie da go promovirate ovoj operativen sistem na makedonskiot narod da se zapoznae so nego i vo idnina na cedeto bi mozele da stavite i programi za Linuks.Sto mislite?Ja mislam deka ova e odlicna idea.Pozdrav
Само едно off topic прашање: Дали си Linux корисник?
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Јас колку што знам хрватското Ентер е нешто како дополнување на Буг заедно со Мрежа а за слоганот на хрватското сигурно некој хрват кога бил кај нас на гости видел наш Ентер и рекол еј што добар слоган и го украл, а иначе Ентер го купувам од првиот број и немам пропуштено досега и кога бил со лош квалитет на хартија и кога на ЦД-то немаше ништо интересно секогаш го купував за сега можам да речам дека последниве неколку броја се одлични на ЦД-то има добри содржини (само што последното бр.25 не ми го отвара ДВД-то за менување ми е ДВД режачот :)) а би можело повеќе програми од типот на media monkey или ashampoo и не мора толку демо игри, а имам коментар за емисијата мислам дека првата постава на Ентер емисијата беше најдобра и многу ми беше попријатна за гледање и сега е супер само што овај дечково што го позајмува гласот од кога го слушнав како пцуе не можам сериозно да го сватам кога зборува ми се смее :) можеби би било подобро дечкиве што сега ја водат емисијата да зборуваат и за време на претставувањето на програмите, игрите (дајте им малце повеќе работа :)) но сепак подобро е од тоа со виртуелните девојки мислам не беше лоша идејата но не мора толку cyber да биде ако е емисија за компјутери
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Јас колку што знам хрватското Ентер е нешто како дополнување на Буг заедно со Мрежа а за слоганот на хрватското сигурно некој хрват кога бил кај нас на гости видел наш Ентер и рекол еј што добар слоган и го украл, а иначе Ентер го купувам од првиот број и немам пропуштено досега и кога бил со лош квалитет на хартија и кога на ЦД-то немаше ништо интересно секогаш го купував за сега можам да речам дека последниве неколку броја се одлични на ЦД-то има добри содржини (само што последното бр.25 не ми го отвара ДВД-то за менување ми е ДВД режачот :)) а би можело повеќе програми од типот на media monkey или ashampoo и не мора толку демо игри, а имам коментар за емисијата мислам дека првата постава на Ентер емисијата беше најдобра и многу ми беше попријатна за гледање и сега е супер само што овај дечково што го позајмува гласот од кога го слушнав како пцуе не можам сериозно да го сватам кога зборува ми се смее :) можеби би било подобро дечкиве што сега ја водат емисијата да зборуваат и за време на претставувањето на програмите, игрите (дајте им малце повеќе работа :)) но сепак подобро е од тоа со виртуелните девојки мислам не беше лоша идејата но не мора толку cyber да биде ако е емисија за компјутери
Blagodaram za iskrenoto mislenje i site kritiki ti se na mesto. Se adaptirame poleka na vasite potrebi, i so vasa pomos kako citateli ke napraviem "Perpetuum magazine' :D
 
  • Ја почнал/а темата
  • #19

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Директоре ти за кои статии си задолжен да видам да ти кажам дали се интересни? :)
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Директоре ти за кои статии си задолжен да видам да ти кажам дали се интересни? :)
Za site :) Pogolemiot del od statiite proagjaat preku mene ili se moi sugestii. Inaku Novinarite i Sorabotnicite gi pisuvaat. Jas momentalno pisuvam samo za WCG zatoa sto bev 2 pati na svetskite prvenstva vo Singapur i Milano. Se nadevam naskoro deka ke najdam zamena i za toa :D
 

finger.k4

Intern
9 април 2007
228
3
www.myspace.com
a elektronska forma na spisanievo ke ima??
posto ne ziveam povekje vo MKD, koga bev tuka od prviot broj gi sobirav (od sekogash sum bil frik po takvi stvari) ama sega nemozam....

smth on that?
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Ke ima, no sigurno ne ovaa godina. Treba pred se da se pokaci brojot na internet korisnici vo MK, brojot na kompjuteri vo semejstvata i normalno, cenata na internetot.
 

aNDy

Intern
10 април 2007
2
0
Нивната веб страна http://www.enter.net.mk одамна не е обновена. Списанието е ОК:) ама содржината на неговото DVD не ми се допаѓа/:p
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Vo izrabotka e nova web strana, koja ke bide dnevno update-uvana. ke bide gotova kon krajot na mesecov. Inaku za DVD-to, slobodno prakajte vasi predlozi i mislenja na [email protected] ili moze i preku forumot.
PS Nikoj ne e sovrsen (duri ni nie :D )
 

strucnjak

Intern
11 април 2007
32
0
strucnjak

mora da se priznae deka e interesna temava na koja se debatira. i pokraj toa sto e sirokopojasna (tehnologija vo najgolem razmer) sepak komentarive se nekako tesnopojasni (bez relevantni dokazi) i ograniceni mislenja. direktorot e sosema vo pravo, odnosno makednonskiot Enter e postar od hrvatskiot i ne moze da se sporedi ni vo najmala dimenzija od opravdani pricini :D.
sega za sega toa bi bilo
pozdrav
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,079
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно