• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мислам WTF!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Не е прв пат, а ни втор пат, да ми се има случено тоа што ке го прочитате во продолжение. Јас мислев дека времето на поштенски пријателчиња заврши.

Како што кажав, повеќе пати до сега, луѓе ме додаваат на Скајп, и ми прават разговори од овој тип:

[10:18:55] Damjan Arsovski says: Здраво
[10:43:00] Damjan Arsovski says: Тука сте?
[11:48:15] vasko says: zdravo
[11:48:20] vasko says: (handshake)
[11:48:29] Damjan Arsovski says: Zdravo
[11:48:40] Damjan Arsovski says: Како можам да Ви помогнам?
[11:48:57] vasko says: dali sakas da se dopisuvame
[11:49:03] Damjan Arsovski says: Во врска со?
[11:49:07] vasko says: ovde ristanka
[11:49:15] vasko says: onaka
[11:49:20] Damjan Arsovski says: За жал немам време.
[11:49:22] Damjan Arsovski says: Пријатно
[11:49:31] vasko says: ok

Мислам WTF!
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Има луѓе коишто имаат по 1000 контакти во MSN и Skype а ни една 10 од нив не ги користат. Кога им е досадно тогаш досаѓаат на други.
 

sumi

On your way to fame
8 април 2007
1,129
770
Кавадарци
www.uhost.mk
sumi's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-4710HQ
Storage
SAMSUNG 840 500GB SSD Evo
RAM
2x8GB DDR3 1600MHz
Video card
nVidia GTX860 4GB GDDR5
Case
Notebook Lenovo Y50-70
Mouse
Logitech M705
Monitor
15.6" FullHD 1090x1080 LED
OS
Windows 7 Home Premium 64bit
Мене ме ваде од контакт ( психички ) кога ќе ме стават во група со уште 100 други. После тоа почнува вистинската журка, кога ќе ме здрват со спамови и ми се приклучуваат уште еден тон други.

Се мислев да го предупредам тој што ме ставил во група а ако се повтори и да го блокирам но имам едне проблем: Јас месинџерите ги користам за техничка поддршка и продажба, а помалку за лични контакти. А кога ќе размислам тие досадните кои ми прават такви проблеми не заслужуваат поддршка ама ајде, мора да си ист кон сите. :ha: :p Таа е мора да се живее
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно