• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

mIRC Server Problem

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
mIRC Server Problem (Reseno)

Zdravo, jas so nekolku drugari sakame da podigneme IRC server, se e OK raboti ama sekoj se konektira na IP adresata koja ja dava ISP i e promenliva pa sega kako moze da se napravi preku nekoja od besplatnite WEB strani za hostiranje da se logiraat preku ime a ne preku WEB
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Niki

Баниран/a
21 април 2007
404
1
A dali imas info kolku vreme ako ne se logiram na domeinot se brise od bazata
ova cisto onaka sakam da go znam
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Ако го користиш клиентот од no-ip нема да ти се избрише доменот.. А за колку време би ти го одрегистрирале, прочитај на нивниот сајт :)
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Go brishat... mislam deka prakjaat email potsetnik na 2-3 nedeli i ako ne kliknesh na linkot go brishat domainot. Mene toa mi se desi :p
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,717
Мислења
856,008
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно