• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

miracast

Ivan222

Intern
17 март 2019
67
10
Дали miracast може да работи на мобилен интернет.Значи мобилниот телефон А52 да се пресликува на ТВ со помош на мобилен интернет а не со wifi.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
587
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Дали miracast може да работи на мобилен интернет.Значи мобилниот телефон А52 да се пресликува на ТВ со помош на мобилен интернет а не со wifi.
Сакаш да пресликуваш преку седум ридови?

Sent using Tapatalk
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
9,930
15,277
Дали miracast може да работи на мобилен интернет.Значи мобилниот телефон А52 да се пресликува на ТВ со помош на мобилен интернет а не со wifi.
Не
Само во локална мрежа. Миракаст креира директна wifi конекција со другиот уред
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,174
Мислења
879,575
Членови
30,802
Најнов член
nestorosky_187
На врв Дно