• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

miracast

Ivan222

Intern
17 март 2019
67
10
Дали miracast може да работи на мобилен интернет.Значи мобилниот телефон А52 да се пресликува на ТВ со помош на мобилен интернет а не со wifi.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
584
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Дали miracast може да работи на мобилен интернет.Значи мобилниот телефон А52 да се пресликува на ТВ со помош на мобилен интернет а не со wifi.
Сакаш да пресликуваш преку седум ридови?

Sent using Tapatalk
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
9,933
15,279
Дали miracast може да работи на мобилен интернет.Значи мобилниот телефон А52 да се пресликува на ТВ со помош на мобилен интернет а не со wifi.
Не
Само во локална мрежа. Миракаст креира директна wifi конекција со другиот уред
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,186
Мислења
879,738
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно