• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ministerstvoto za finansii koristi Debian na nivnite serveri

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Miroslav Jovanovic, na programata za razvoj na OON objavi deka Ministerstvoto za finansii koristi Debian Linux na nivnite serveri i desktop kompjuteri. Istotaka kaza deka IT sektorot raboti i koriski Open Source za nivnite potrebi duri od 2001 godina.

Povekje: SoftPedia
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,717
Мислења
831,266
Членови
28,713
Најнов член
Mramor
На врв Дно