• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Mining и Продажба

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
869
952
Те разбирам, но не ми одговара да бидат заробени парите, важно ми е да добивам приходи месечно или на 2 месеци. Бидејки со тие пари ке вртам други пари, со тие други. Зборот ми беше тука и на уште 2 работи треба да правам обрт мора да циркулираат со тоа што ако има загуба на 1 место другите 2 покираат. Се надевам ке ми одговори некој за графичките

A карти има, и 3060 и 3070ти и послаби, а и појаки, проблем е што поголемиот дел од новите се лимитирани за копање, дали ќе се среди со драјвери кој да знае. Ама направи си сам математика и за 7.300 еур ќе најдеме карти.
 

CykaBlyat

Gaining Experience
22 октомври 2016
584
403
На гробишта
Ќе ги извај парите, и не само тоа него и ќе ги триплицира. Особено профитабилно ќе е после Нова година копањето со графички. Така да не 9700 ами 19 400 вреди да се даде за риг.
Имаш слушнато дека ке се префрла етериум на Proof-of-stake или се предомислија па јас немам видено?
 

BaDcopY

Intern
15 декември 2008
65
8
Пред да фрлиш 450к барем земи нешто прочитај за твое арно
Го ценам твоето мислење, толку пари да се фрлат на оваа криза е многу. Но сепак копање отколку влог директ во крипто повеке ми одговара. Сепак мислам повеке би изгубил чисто со крипто отколку копање. Затоа правам математики како,колку,што... ако одговара добро, ако не да сме здрави живи
Мислењето е автоматски споено:

Ke gi izvajt parite ko tie pred 2 godini... Se triplicira kriptoto obratno nadole.
Пане твое мислење, ке оди нагоре или надоле?
 

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
5,128
4,452
Ethermine
www.facebook.com
Аее дотаму е работава?
Ja sum bearish man i za grafiki i za kripto. Ali ocigledno e toa deka tuka eftinite komponenti mu smetat na nekoi drugi. Inaku 3070kite ne znam so ceni idaat ali sigurno ne se nad 1500e.
Patem vlozuvanje u kripto oprema u rizicen period ne e bas za investiranje. Toj period bese u januari - februari.
Sea kjaraat samo tie sto sitkaat kopaci so debeli marzi i trubaat deka nema grafiki pod 2500e.
 

CykaBlyat

Gaining Experience
22 октомври 2016
584
403
На гробишта
@BaDcopY Мое е да ти кажам, твое е да размислиш и да напрајш ко шо мислиш дека треба, јас и вака и така тие 450к нема во живото да ги видам, ама нејќам да видам некој да фрли толку пари за џабе, то е мое мислење. Ти ке извајш пари со мајнеро не велам не само прашање е колку оти тие 450к сигурно не ги врајќаш до Декември
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
1,020
2,520
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Што се 450 илјади денари за копач/мераклија?

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,837
9,275
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,534
Мислења
858,869
Членови
29,936
Најнов член
toonin111
На врв Дно