1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

MINING GPU

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Corba, 24 Јули 2019.

 1. Corba

  Corba
  Gaining Experience

  179
  56
  11 Јануари 2015
  Машко
  На продажба

  4x Gigabyte PCX GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 6GB GDDR5 x9000ден.

  2x ASUS DUAL-GTX1060-O6G x9000ден.

  3x Sapphire Radeon Nitro Rx 480 8GB GDDR5 Dual HDMI / DVI-D / Dual DP OC w/ Back Plate (UEFI) PCI-E Graphics Card x7000ден.

  1xASUS ROG Strix RX 480 8GB GAMING x7000ден.
  1x XFX RX 480 GTR 8GB D5 Black Edition x7000ден.
   
  Последна промена: 24 Јули 2019
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  382
  187
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  сите се мајнинг едишн?
   
 3. Corba

  Corba
  Gaining Experience

  179
  56
  11 Јануари 2015
  Машко
  не
   
 4. Corba

  Corba
  Gaining Experience

  179
  56
  11 Јануари 2015
  Машко
 5. Corba

  Corba
  Gaining Experience

  179
  56
  11 Јануари 2015
  Машко
 6. Corba

  Corba
  Gaining Experience

  179
  56
  11 Јануари 2015
  Машко
 7. Corba

  Corba
  Gaining Experience

  179
  56
  11 Јануари 2015
  Машко
  Nvidia се повлекува од продажба
   
Слични теми
 1. uwemi
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,386
 2. n3xu5
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,551
 3. civikom
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  559
 4. StefAngel
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,507
 5. Skorp
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  561
Вчитување...

Сподели

Вчитување...