• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Минијатурен Bluetooth

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Компанијата Trust го претстави минијатурниот USB Bluetooth адаптер за кој тврди дека е најмалиот таков уред достапен на пазарот. Официјалното име на овој bluetooth е Trust Ultra Small Bluetooth 2.0 USB Adapter. Тој има поддршка за Bluetooth 2.0, а од куќиштето на компјутерот на кој е приклучен се гледаат само 7 милиметри, поради ова е многу погоден за примена кај лаптоп и останати преносни компјутери бидејќи нема потреба да се вади кога преносниот компјутер се става во торба.

Новиот минијатурен Bluetooth 2.0 USB веќе е достапен на пазарот а неговата цена без данок изнесува 10,88 евра.

Извор: ИДИВИДИ
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.183
Мислења
895.513
Членови
31.918
Огласи
354
Најнов член
Kikirekovi
На врв Дно