• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Минијатурен Bluetooth

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Компанијата Trust го претстави минијатурниот USB Bluetooth адаптер за кој тврди дека е најмалиот таков уред достапен на пазарот. Официјалното име на овој bluetooth е Trust Ultra Small Bluetooth 2.0 USB Adapter. Тој има поддршка за Bluetooth 2.0, а од куќиштето на компјутерот на кој е приклучен се гледаат само 7 милиметри, поради ова е многу погоден за примена кај лаптоп и останати преносни компјутери бидејќи нема потреба да се вади кога преносниот компјутер се става во торба.

Новиот минијатурен Bluetooth 2.0 USB веќе е достапен на пазарот а неговата цена без данок изнесува 10,88 евра.

Извор: ИДИВИДИ
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,998
Мислења
854,407
Членови
29,630
Најнов член
kiko1337x
На врв Дно