• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Мини штрафцигер со Y врв?

 • Ја почнал/а темата
 • #1

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,230
5,822
Мелмак
Кај да најдам кај нас штрафцигер со Y врв? Ми треба ептен мал ко оние што се за часовници, само да е со 3 крака (Y врв).

Вакво нешто:

Tri-point Y0 Screwdriver
 

Jedah

Practice makes perfect
6 ноември 2007
1,040
1,572
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: Kingston A400 120GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
A4Tech OP-530NU
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
AOC 22" e2243Fw2
OS
Windows 10
Нинтендо ќе отвараш? хехе.... Тоа само тие имаат такви штрафови и некој вонземски цивилизации... Тешко дека ќе најдеш овде освен ако не му требало некому, порачувал од интернет па да ти позајми
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
916
834
Кај да најдам кај нас штрафцигер со Y врв? Ми треба ептен мал ко оние што се за часовници, само да е со 3 крака (Y врв).

Вакво нешто:

Tri-point Y0 Screwdriver
Сакаш да купиш или само да завршиш некоја работа, пред десетина дена ми дојде од Banggood едно евтино комплетче и мислам дека го има и тој.
25 in 1 Multi-purpose Precision Screwdriver Wallet Set Repair Tools
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,230
5,822
Мелмак
дефинитивно би го купил ако го продаваш, пиши пп со цена и да се договориме.

иначе да, за нинтендо уред е, иако читав дека и макбук ер 13ки имале такви шрафови

ЕДИТ: али на комплетов ко шо гледам пишува само Y2 дека има од Y, а ова на iFixit пишува дека е Y0, можда нема да се фаќа а гледам само еден Y има у цел комплет??
 

Misko6000

On your way to fame
5 април 2015
916
834
дефинитивно би го купил ако го продаваш, пиши пп со цена и да се договориме.

иначе да, за нинтендо уред е, иако читав дека и макбук ер 13ки имале такви шрафови

ЕДИТ: али на комплетов ко шо гледам пишува само Y2 дека има од Y, а ова на iFixit пишува дека е Y0, можда нема да се фаќа а гледам само еден Y има у цел комплет??
Не ми е за продавање, а да си пробаш, не е проблем да ти ги позајмам, ама тек од Сабота натака пошто сум на пат.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,230
5,822
Мелмак
 • Ја почнал/а темата
 • #10

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,230
5,822
Мелмак
Такво е ама димензијава ја имам веќе, ова шо ми треба е минијатурно :/ ко у мобилен малите шрафчиња.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,230
5,822
Мелмак
Такво иам и јас де. Сиве овие имаат едно или две ама од поголемите триаголни... заебано е ова е специфично парче алат ама штом у епл производи ги има штрафовиве не знам зошто и кај нас нема заинтересираност за алат да се снабдува.
 

cbm64

Intern
25 февруари 2015
29
12
Можеш да пробаш со клешта да го отшрафиш ако има можност да ја фатиш главата на штрафот.
 

loc geek

Gaining Experience
21 јуни 2015
154
57
Radovis
loc geek's setup  
Processor & Cooler
i7 4770k Cooler Deepcool Gammaxx 400
Motherboard
GA-Z87-HD3
Storage
WD 2x500gb 7200 rmp
PSU
Matrix 700w
RAM
DIMM 2x8GB DDR3 1600MHz SEITEC
Mouse
Gembird WIFI
Keyboard
Gembird WIFI
Monitor
Samsung LCD 47cm
OS
Windows 7 64 bit
Извинете што ја надополнувам темата али ме интересира каде можам да најдам страфцигер за отварање на iphone 4 многу се ситни страфчињата
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
859
941
Извинете што ја надополнувам темата али ме интересира каде можам да најдам страфцигер за отварање на iphone 4 многу се ситни страфчињата
Ќе ти позајмам јас ако е крстач мал, ако се ѕвездести ќе ти дадам, имам неколку.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
854,890
Членови
29,642
Најнов член
cut011983
На врв Дно