Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Mini PC Build SFF Intel G5400/8GBDDR4/500GBHDD

Статус
Затворена за нови мислења.

Jedah

Unstoppable
6 ноември 2007
1.222
2.035
Jedah's setup  
Processor & Cooler
AMD RYZEN 5 1600AF 6-Core 3.2 GHz (3.6 GHz Turbo) & CoolerMaster Hyper H411R
Motherboard
ASUS PRIME B450M-K
Storage
SSD: M.2 Corsair NVMe MP510 240GB / HDD: SAMSUNG F1R HE103UJ 1TB / HDD TOSHIBA DT01ACA 1TB
PSU
Cooler Master MasterWatt Lite 700W, 230V, 80Plus, HDB fan, Active PFC
RAM
Kingston 16GB 2666MHz DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) 1Rx8 HyperX FURY Black
Video card
MSI Gaming Radeon RX 570 256-bit 4GB GDRR5
Case
DeepCool Tesseract BF
Mouse
Logitech Optical M100 USB Black
Keyboard
A4Tech A4 KR-85 ComfortKey
Monitor
LG 24'' Full HD IPS Monitor with FreeSync™ (24MP60G-B)
OS
Windows 11
Jedah додаде нов оглас:

Mini PC Build SFF Intel G5400/8GBDDR4/500GBHDD - Проценка

 • CPU Intel Pentium Gold G5400 4M Cache, 3.70 GHz
 • MB Asrock H310CM-DVS (socket 1151) Intel Core 8th & 9th Gen
 • DIMM 8GB (2X4GB) DDR4 2400MHz Geil CL17
 • HDD Western Digital GreenPower WD5000ABPS 500GB SATA 3.0Gb/s 3.5"
 • CASE SFF Power Box w/a PSU 230W, USB 3.0, Card Reader

Куќиштето е купено 2000ден. од Сетек пред 2 саати.
Конфигурацијата е Windows 11 Ready - CPU supported; MB со TPМ 2.0
И фали само едно SSD...

Проценка?

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.120
Мислења
975.001
Членови
35.427
Најнов член
bojan.janicevic
На врв Дно