Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Мини лаптопче Compaq Mini CQ10-400SD (10 инчно)

Статус
Затворена за нови мислења.

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.402
13.283
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Metuzalem додаде нов оглас:

Мини лаптопче Compaq Mini CQ10-400SD (10 инчно) - 2.400 ден.

Состојба: Нешто помеѓу џам и стакло. :cool: Беше земен за проект и не беше искористен, секогаш на стендбај, само два пати ја има напуштено топлината на домот - до канцеларија, не на терен. Како што се гледа од сликите, не му е направен ни peel. :cry:

Пред две-три години батеријата му цркна од стоење (премногу се испразнила), земена нова демек појака (4 ќелии наспроти 3?) и стварно држи повеќе, но не мерев колку/како. Ја добивате и старата батерија да пробате да ја оживеете (не беше многу...

Видете го целиот оглас...
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.402
13.283
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Друг член пред него искажа интерес, но не резервира. Ќе видиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.100
Мислења
974.575
Членови
35.405
Најнов член
Bizra
На врв Дно