1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mini itx PC

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од rippermkd, 4 Јуни 2020.

 1. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  intel i5-3470
  ASUS P8H61-I/RM/SI
  8gb ram
  60gb SSD kupeno od @gOJDO
  500gb 2.5" WD blue HDD vo taka-taka sostojba
  gpu MSI 1050TI 4GB kupena od @DarthJe5us
  novo napojuvanje matrix 800W so garancija skoro 1 godina od anhoch
  deepcool gabriel ladnjak so izminata garancija, no ne e koristen povekje od 3 meseci
  Sharkoon QB one kukjiste kako novo
  eden sharkoon 120mm kupeni od @gOJDO
  eden vent 80cm so blue led deepcool
  cena 18600
   
  Molec, dzunko, DarthJe5us и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  bump! doagja so i7-2600, i nova cena - 20000mkd
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. damil

  damil
  On your way to fame

  782
  825
  2 Јануари 2015
  Машко
  На слики изгледа убаво куќиштево.
   
 4. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  Mini-ITX Gaming PC eve tuka povekje sliki
   
 5. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
 6. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  457
  274
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
Слични теми
 1. super_hacker
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,132
 2. Molec
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  1,948
 3. goki1990
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  2,346
 4. Tawe
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  2,277
 5. DrMTR
  Одговори:
  43
  Прегледи:
  6,122
Вчитување...

Сподели

Вчитување...