1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mini Gaming PC: Core i7 16GB GTX1060

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 13 Јуни 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,812
  11,950
  23 Јануари 2008
  Манга
  Како што гласи насловот се продава ITX Gaming PC со следнава конфигурација:

  Cooler Master Elite 110
  Gigabyte GA-Z97N-WiFi
  Intel Core i7 4770K @4.4GHz OC
  DeepCool Gabriel Storm LGA-115x
  16GB Kingston Predator DDR3-2133 CL11
  Asus GeForce GTX 1060 3GB
  Samsung 850 EVO 250GB
  Western Digital Caviar Black 2TB
  Corsair VS550 550W real 80+ bronze
  -------------------------------------------------------------
  Грнција има графичката картичка до Јануари 2021, вентилаторот од кулерот е неупотребен.
  Се продава само комплет, без замени. Цена, фиксна: 43К денари
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,812
  11,950
  23 Јануари 2008
  Манга
  20180404_090256.jpg 20180308_094052.jpg Вентилаторите не се тие од сликата туку оригиналните, тој од кулерот е неупотребен.
   
  На borcep, Nikola Sone, CyberTm и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,812
  11,950
  23 Јануари 2008
  Манга
  075437061, кирил
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,812
  11,950
  23 Јануари 2008
  Манга
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,812
  11,950
  23 Јануари 2008
  Манга
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,812
  11,950
  23 Јануари 2008
  Манга
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,812
  11,950
  23 Јануари 2008
  Манга
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,812
  11,950
  23 Јануари 2008
  Манга
Слични теми
 1. StefanWylde
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  980
 2. JunkieMKD
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  660
 3. gremlin
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  872
 4. gOJDO
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  910
Вчитување...

Сподели

Вчитување...