• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Minecraft Македонски Сервер!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

karpalak

Intern
2 декември 2018
60
10
Па вака отворивме Македонски Minecraft Сервер кој е Survival 1.14.1 на најнова верзија,единствен во Македонија. Серверот е хостиран на добар хост и нема да имате никаков проблем со лаг. Кој сака нека дојде.
IP:88.99.243.182:25590
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,987
Мислења
854,274
Членови
29,626
Најнов член
dzihat0
На врв Дно