1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

milw0rm.com се затвара

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од Commie, 8 Јули 2009.

 1. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  Како што кажа и LiquidWorm во неговиот блог, од причини што авторот нема време за страната таа едноставно ќе се затвори. Подетално прочитајте на блогот на LiquidWorm.
  Еве ја пораката која str0ke ја напиша во хедерот:
   
 2. bl0ck

  bl0ck
  Intern

  181
  19
  26 Јуни 2009
 3. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  Јаооо не ми се верува,нека му го даде на некој друг да го уредува,зарем вреди толку работа и од еднаш да згасне :chudenje:
   
 4. mbss

  mbss
  Intern

  79
  3
  6 Мај 2009
  Ако се затвори целосно оваа страница има неколку страници кој ќе станат најпопуларни на местото на milw0rm
   
 5. Password

  Password
  Intern

  393
  8
  10 Април 2007
  Good bye for the script kiddies and lamers :)))
   
 6. Commie

  Commie
  Gaining Experience

  4,717
  218
  27 oктомври 2007
  Машко
  @Password
  Грешен си друже, таму ги имаше најдобрите дупки во голем број програми, и сите останати чуда... BTW... не верувам дека LiquidWorm е script kiddie :LOL::LOL:
   
 7. angel485mk

  angel485mk
  Gaining Experience

  267
  60
  26 Март 2008
  Машко
  Да не мислеше на milworm a ?
   
 8. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
 9. Password

  Password
  Intern

  393
  8
  10 Април 2007
  @Commander

  Ne vikam za tie sto postiraat exploiti, tuku za tie so gi koristat :)
   
 10. thricer

  thricer
  Admin

  41
  1
  7 Април 2007
  kje mu projde.. kje se vrati, tipicna drama za negov tip na ludje e ova :D
   
 11. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
 12. darknessdimi

  darknessdimi
  Intern

  218
  3
  5 Март 2009
 13. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  Se e ok, adminot go prefrluva milw0rm na nov server...prodolzuva so rabota.

  str0ke:
  :rolleyes:
   
 14. Password

  Password
  Intern

  393
  8
  10 Април 2007
 15. sdarko

  sdarko
  Gaining Experience

  1,051
  64
  28 Септември 2008
  ^И овој да не е на str0ke??
   
 16. Password

  Password
  Intern

  393
  8
  10 Април 2007
  Da :) Nov proekt na str0ke!
   
 17. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  Врска нема, rip сајт е ;)
   
  1 person likes this.
 18. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  Много е грд.
   

Сподели

Вчитување...