1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Miktorik ме дисконекгира од Winbox нон стоп?

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од skullmonkey, 31 Декември 2018.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,613
  2,731
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не знам зошто но во последно време кога ќе се врзам преку Винбокс, дисконектиран сум рандом од микротикот. На сликата се гледаат со црвените но како да дијагностицирам што тоа значи. Гугл меѓу другото вика дека некој пробува да ми се закачи на рутерот?!

  Screenshot_5.png
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,051
  6,091
  27 Март 2014
  Која верзија на Рос имаш моментално?
   
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,613
  2,731
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Последната.
   
  Последна промена: 1 Јануари 2019
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,051
  6,091
  27 Март 2014
  Стварно чудно. Ај види таа ип адресата од кај што е пробано да се најави преку винбокс од каде е.
   
 5. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,613
  2,731
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Како мислиш? Јас се најавувам на винбокс преку лаптоп. Какоод каде е адресата?
   

Сподели

Вчитување...