1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

MikroTik hAP AC фалична серија?

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од DrMTR, 2 Јули 2016.

Тагови:
 1. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,515
  6,583
  27 Март 2014
  Изгледа дека hAP AC има уреди кои што покажувааат слаби перформански кога се изложени во топла просторија.

  Еве неколку од тестовите што се изведени од лице кое што купило повеќе уреди и сите го покажале истиот проблем.

  според ова колку повисока температура толку повеќе има drop на перформанси. Досега на официјалниот микротик форум, има неколку теми отворени за истиот проблем од корисници кои што забележале дека никаков неможат да добијат добри резултати преку LAN.

  Еве неколку од темите, каде е опишан целиот проблем:

  http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=2&t=109859&p=545337&hilit=hAP+AC#p545337

  http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=106176

  http://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?t=105764

  Не се знае колку од овие уреди се опфатени со овој проблем, но корисници постираа сериски броеви на такви "фалични уреди"

  Код:
  6737051BD37F
  673705E06641
  673705914040 / 603
  Според ова се воочува дека уредите чиј што сериски број почнува на 67370 најверојатно ке го имаат истите проблеми. Некој со ваков дефектен уред на форумов ?

  Инаку MikroTik долго време се чекаше да започне со продажба на овој уред, и кога конечно почна, извадија уред со сомнителен switch кој што почна да им прави проблеми. Истотака пред година дена го најавија RB3011UiAS ама еве до денес ни трага од уредот. Very bad MikroTik. :(
   
  smole, omegaRED, Luidgi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,270
  3,790
  18 Април 2007
  Кол ме а пророк :)
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,515
  6,583
  27 Март 2014
  Shit happens ...
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. DrMTR
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,744
 2. DrMTR
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  3,737
Вчитување...

Сподели

Вчитување...