1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Mikrotik Adapter

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од BorisSapphire, 13 Февруари 2020.

 1. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  898
  614
  11 ноември 2015
  Машко
  Потребен ми е адаптер за микротик рутер, 24в 2а. Барав во логин немаат, исто и во алфа Битола.
  Сликата е од оригиналниот адаптер.
  Ако темата не е за овде, преместете ја.
  IMG-60f569429b6a8351804804be6269757a-V.jpeg

  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 2. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  495
  437
  26 Јуни 2012
  Машко
  Види на странава на овернет или пак јави им се, тие носат Микротик.
  Mikrotik – ALL4NET
   
  На BorisSapphire му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  499
  495
  15 Септември 2014
  bekrija
  пробај со полнач за лаптоп 19 или 20 в, би требало да работи, внатре има пвм контролери ништо во уредот не работи на напон повисок од 5в
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 4. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  898
  614
  11 ноември 2015
  Машко
  Само сакам 2а да му ставам да не го мислам.
  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 5. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  898
  614
  11 ноември 2015
  Машко
  Сега го работам на 12в од тплинк адаптер.
  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 6. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,129
  4,558
  4 ноември 2013
  Машко
  За каков Микротик се работи?
   
 7. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  499
  495
  15 Септември 2014
  bekrija
  19в, 3,45 или 3,9 а земи и цепај го без проблеми, асус, тошиба, фџитсу и приклучок ист имаат. Смени го тој 12в би требало да има 5а за да работи добро а таков тие 3 пати поскап од полнач за лаптоп
   
 8. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  898
  614
  11 ноември 2015
  Машко
  MikroTik RB962UiGS-5HacT2HnT
  Испратено од SM-N975F преку IT.mk форум апликација
   
 9. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,129
  4,558
  4 ноември 2013
  Машко
  Ако се работи за CCR тогаш да, треба +4A да има.

  @BorisSapphire
  24V 1A и мирен си.

  Ако не најдеш, пиши ми ПП.
   
 10. smole

  smole
  Unstoppable

  3,074
  3,542
  18 Април 2007
  28V 3.4A ти врши работа?

  Можно е да ми е останат фазла од CRS112-8P-4IN.
   
Слични теми
 1. DrMTR
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  931
 2. DrMTR
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  767
 3. DrMTR
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  898
 4. ApexAlex
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  308
 5. Garfield'
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  257
Вчитување...

Сподели

Вчитување...