• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Микрософт го олеснува активирањето на ХР-то

Статус
Затворена за нови мислења.

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Микрософт планира со последниот Сервис Пек 3 да ја олесни активацијата на оперативниот систем. Новата инсталација на ЅР3 на корисниците ќе им даде 30-дневен период кој период им го нуди и Виста-та на своите корисници, пред да мора да го внесете активационит код.

Повеќе...
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
126
Првиот крак за виста беше да го враќа овој период цело време на првиот ден.Веројатно ќе се избаци нешто вакво и за SP3.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,084
Мислења
877,250
Членови
30,684
Најнов член
qweweqwwww
На врв Дно