• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Микрософт го олеснува активирањето на ХР-то

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Demonce14

Intern
20 октомври 2007
104
5
mypokemongames.com
Микрософт планира со последниот Сервис Пек 3 да ја олесни активацијата на оперативниот систем. Новата инсталација на ЅР3 на корисниците ќе им даде 30-дневен период кој период им го нуди и Виста-та на своите корисници, пред да мора да го внесете активационит код.

Повеќе...
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
135
Првиот крак за виста беше да го враќа овој период цело време на првиот ден.Веројатно ќе се избаци нешто вакво и за SP3.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,581
Мислења
846,901
Членови
29,360
Најнов член
RokerMD
На врв Дно