• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Микрофон Проблем???

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
Имам дома микрафон,и си работи но кога се мрда габелот,се прави некаков спој и шуште како ненормално,а онака гога добро си работе има добар звук.Сега го одвртов кабелот и гледам една жица дебела,и полно мали тенки раштракани и пиппаат на сите страни,само на едно место ги има залемено некои од нив,а има уште едно место за жица мегутоа таму нема ништо залемено,а нема ни калај,па се прашувам ако некој знае,што да правам со тие бакарните тенки жички дали да ги ги изретчам,или да ги закачам насекаде???
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,266
28,567
kalco.ru
сите тие жици идат од едно место бино е дебелата да е залемена а тие тенките можеш само да ги собереш да не добираат сегде и залеми ги ако имаш желба:))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

NIKIHACK

Intern
10 февруари 2008
438
27
www.facebook.com
разгледав се што како,и видов дека кога тие допираат заедно со дебелата се праи спој некој,и сега ке ги залемам кај што се залемени другите тенки....

ПРОБЛЕМОТ Е РЕШЕН....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,712
Мислења
849,205
Членови
29,439
Најнов член
magicdadi
На врв Дно