1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Микрофон at-308 xlr to 3.5mm џек

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од alekcackko, 6 Февруари 2015.

 1. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  69
  10 Август 2012
  Машко
  Играње Half life 1 и 2,CS 1.6 и програмирање
  Па вака, имам микрофон со xlr приклучок, дали со конвертот од xlr во 3.5mm jack би се нсмалил квалитетот на снимање на звук преку овој микрофон? И колку коштаат таквите кабелчиња тука од прилика?
  Благодарам однапред :D
   
 2. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Од памет - најверојатно. Секоја верига во синџирот е важна. Е сеа, ако другите уреди се тапа, ондак и адаптерчето нема да пречи :D
   
  На alekcackko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. alekcackko

  alekcackko
  Gaining Experience

  438
  69
  10 Август 2012
  Машко
  Играње Half life 1 и 2,CS 1.6 и програмирање
  Инаку за на PC сакам да го користам затоа прашувам.
   

Сподели

Вчитување...