1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Миграција од Oracle база

Дискусија во форумот 'Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Oracle, S' започната од caki, 21 Декември 2014.

 1. caki

  caki
  Gaining Experience

  461
  143
  1 Август 2010
  Имам креирано база преку Oracle Application Express и сега сакам целата шема заедно со внесените податоци (бидејќи се поприлично многу) да ги префрлам во MySQL база.

  Дали има начин за автоматско прврлање на сите податоци или ќе треба рачно да префрлам еден по еден податок?
   
 2. Can4sta

  Can4sta
  Баниран/a

  308
  333
  19 Јануари 2008
  https://dbconvert.com/convert-oracle-to-mysql-pro.php
   

Сподели

Вчитување...