1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Миграција од com.mk > .мк + HTTPS

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од D, 5 Април 2017.

Тагови:
 1. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  Од денеска форумот лежи на forum.it.mk наместо на forum.it.com.mk. 301 редирект си е поставен и плус форумот сега е зад SSL како што беше ветено.
  Јавна благодарност до маестро @Fatal1ty_

  Неколку мислења може да фалат, се извинуваме за тоа однапред.

  Доколку забележите некои багови, ве молиме пријавете ги.
   
  На shifty, #samurai#, dzunko и уште 30 други им се допаѓа ова.
 2. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  903
  1,550
  20 Јануари 2015
  Машко
  Само што праќав некој приватни пораки, сега ми ги нема во листата? Избришани се или ?
   
 3. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  Не се избришани, него со цел миграцијава да ја изведеме побрзо имаше мал луфт по копирање на базата во која не се пренесени сите мислења и пораки.
   
 4. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,399
  13,467
  23 Јануари 2008
  Манга
  Со други зборови миграција од СЕЛО во ГРАД!
   
  На Kajsibebraat, StOrMK, Boldozer и уште 5 други им се допаѓа ова.
 5. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  Треба и брзината на форумот да е приметливо побрза. :)
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,501
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Можно е да недостасуваат само некои мислења/пораки од сабајлево Проверете дали се друго е ок...ако не е пингајте...
   
  На ImTheDude му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ImTheDude

  ImTheDude
  On your way to fame

  560
  627
  31 oктомври 2011
  Машко
  Формите за заборавена лозинка не функционираат.
  Ја погодив после многу обиди мојата, ама инаку за заборавена лозинка не успеваше никако процедурата.
   
  На Isak Keyten и Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 8. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Недостасуваа, ама пак си ги напишав. :)
  Најмачен дел ми беше шо морав пак да се логирам рачно, онака старомодно со куцање на лозинката.
   
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,501
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Фала ќе средам!
   
 10. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,213
  1,264
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  да, потврдено дека неколку ПП нема... битно примачот ги прочитал, нема везе.
  за лозинкиве ставете си некоја ептен лесна и активирајте двостепена верификација. Полесно здравје :)
   
  На ImTheDude му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,501
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  У право е Пулс, препорачувам двостепена верификација
   
  koki, borcep и на Pulse им се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,192
  21 Јануари 2009
  А си викам шо е работава одлогиран

  ОВА ЛЕВО СКАПАНАВА ЛЕНТА КАКО СЕ ТРГАШЕ???
   
 13. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,501
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  IT.mk известувања Стики!
   
  На vlatko175 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,192
  21 Јануари 2009
 15. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,501
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  @ImTheDude Линковите се поправени
   
  На ImTheDude му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,443
  10,306
  23 oктомври 2012
  Машко
  И ете го пак проблемот, од сабајле имав околу 5/6 приватни пораки, и сега ги нема... дајте бре праќајте ги во емаил
   
  Whisky Vishera, Necromancer, moongose и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Еи до сеа не сум знаел дека има двостепена верификација на форумов, топ!
   
 18. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  409
  329
  4 oктомври 2011
  Машко
  Кога се отвара преку tapatalk форумот се појавува оваа порака "This site is currently not available likely due to mis-configuration of Tapatalk"
   
 19. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  Средено е и тоа, за кратко време ќе биде ОК.
   
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не сум знаел и јас :) одлично :cool:
   
 21. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  741
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Добар пример ми даде за семинарската што ја праам... ;)

  Инаку гледам нешто податоците за логирање ми ги снема, чудна работа... а оно да ти било миграција. :D
   
  На gOJDO и D им се допаѓа ова.
 22. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,551
  4 ноември 2013
  Машко
  Браво за трудот дечки!
   
  gokica, Oktar, D и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Лета форумов, честитки
   
  На DaVoRkNe, Harrabed, gokica и уште 3 други им се допаѓа ова.
 24. koki

  koki
  Gaining Experience

  252
  133
  3 Март 2010
  Секоја промена е супер, се гледа дека некој се грижи за форумов...
   
  На D му/ѝ се допаѓа ова.
 25. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,280
  2,646
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  Аирлија. Но, зеза плагинот за TapaTalk...
   
  farkizz, DaVoRkNe и на kirev им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. kimi makedonski
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,187
 2. Zimrie
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,682
 3. IceX
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,347
 4. caki
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,063
 5. Кристијан Про
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,105
Вчитување...

Сподели

Вчитување...