1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Рецензија Midrange vs Last year flagship

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од tomaso, 10 Септември 2019.

 1. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,060
  1,550
  25 Јануари 2008
  Машко
  Не знам дали има ваква тема или слична, ако има нека премести модератор. Размислувам за нов/стар телефон. Моментално користам а50 и сакам да сменам, пред се сакам шанса да му дадам на xiaomi mi 9t/pro или да барам некој половен с9+или ноте 9 или не знам нешто слично со Амолед мора да биде. Претходно имам Huawei p9 plus ама го отепаа со апдејтите а50 со оне уи се понаша подобро од него.
  Ме интересира некој предлог конкретнен или искуство со некој од моделите.
  Да напоменам не сум фан на закривен екран меѓутоа тоа се нуди како најдобро за парите.
   
 2. DelphiUser

  DelphiUser
  On your way to fame

  920
  970
  2 Март 2011
  Машко
  2/2 од А50-киве на форумов не ги бива.
  Иначе да, лански флагшип>мид
   
 3. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,162
  6 Декември 2016
  Машко
  Зошто не ги бива А50-ките?
   
 4. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,060
  1,550
  25 Јануари 2008
  Машко
  Јас сум задоволен од мојот, дури напоменав дека се понаша подобро од flagshipot p9 plus
   
 5. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  918
  866
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Во ист ценовен ранг секогаш би одбрала една генерација постар флагшип.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,386
  25,822
  4 Септември 2008
  S9 го прави масакар A50 во се со исклучок на широката камера и батерија. Со новите апдејти, камерата на S9 е скоро идентична со таа на S10, а таа на S10 ја користев до пред 1 недела, и можам да ти кажам дека е фантастична, се се сведува на тоа кои ти се приоритети.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,553
  3,468
  11 Декември 2008
  Машко
  Сега гледав споредби новиот A50s нема никакво подобрување во камерата, катастрофа се од тој аспект.
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,386
  25,822
  4 Септември 2008
  Рано е за A50s, A50 Имаше 10 апдејти за камери, кога ќе помине одредено време A50s со сигурност ќе стане подобар. Сепак јас би идел на A70/Mi9T во тој ранк, па дури и RN8P, само да се почека со апдејти.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Nick192

  Nick192
  Gaining Experience

  61
  53
  4 Април 2018
  Машко
  Другар земи с9+ нема да зажалиш перфектен телефон од аспект цена-перформанси.
  Моментално можеш да најдеш за 350 - 380 евра.

  Испратено од SM-G965F преку IT.mk форум апликација
   
 10. Bravo

  Bravo
  Gaining Experience

  196
  312
  12 Декември 2015
  Машко
  Според мене стар флегшип е секогаш подобра варијанта.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  780
  714
  27 Април 2010
  Машко
  Телефони с9 плус имаш од 300 евра до 350 зависно во сочуваност и се, а за поскапо или на ново не се исплати да го купуваш надоле ти е објаснето зашто..
  Ако причекаш уште овој месец с9 плус ќе падне точно на 300 евра на крај на септември ова правам муабет за користени но добро сочувани мобилни.
  Ова го кажувам дека набавните цени на с9 плус ќе бидат поефтини и ниедна мобилара нема да ви го одкупува веќе с9 плус по 320 330 350 евра...
  Затоа продавајте дур можете се чека после септември и ноте 10 плус од 100 до 150 евра поефтин да биде.
  Ова ви го кажувам според тоа што знам некои луге кои држат мобилари и ми објаснија која е финтата околу цените и зашто некогаш кога ќе ви кажат :
  Телефонот ти е ептен сочуван но не можат да ти дадам таа цена што бараш е дека... ОН ДА МОРА ДА ЌАРИ... али ако на него цената му е приблиќно 10 20 30 евра да набави нов неодпакуван он нема ќар да ти го одкупи по цената која ја бараш ти и нормално побарувачката е најважна.
  После извесно време с9 с9 плус се наоѓаат многу лесно и не држат во цена и самите мобилари едноставно престануваат да ги одкупуваат.
  Сепак немојте да ме тепате се е ова голем бизнис они ги купуваат телефоните на КИЛО и си имаат математика голема.
  Е сега недајбоже да ти е лупнат телефонот или испоизгребан рачунајте некој од мобиларите ги одкупуваат за делови матична дугме камери ово оно и ќе ти понудат ептен ниска цена...

  Еве и уште оглас каде цената на ноте 10 плус ја продава 4000 до 5000 денари поефтино како го набавил не е важно вика дека е целофан е сега за повеќе инфо барајте го човекот : Se prodava samsung galaxy NOTE 10 plus NOV
   
  Последна промена: 11 Септември 2019
 12. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,080
  3,410
  7 ноември 2014
  Машко

  Ова повеќе fail е за S10 отколку пофалба за S9, а ги серете Епл...
   
  На boro1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,339
  1,058
  2 Јануари 2012
  Машко
  Нека проба некој да најде кој сензор го користи С10 и С9 јас не успеав.
   

Сподели

Вчитување...